W ramach kampanii zrealizowaliśmy już ponad 500 darmowych konsultacji online!
Dziękujemy za Wasze zainteresowanie.
Konsultacja dermatologiczna:
Konsultacje dermatologiczne udostępnione przez markę Bioderma mają na celu zwrócenie uwagi na sygnały jakie wysyła nam nasza skóra, które nie zawsze są oczywiste, a często są bagatelizowane. Celem konsultacji dermatologicznej jest zdiagnozowanie przyczyny niepokojących objawów takich jak: świąd, zaczerwienie, suchość, zwiększona wrażliwość, skłonność do infekcji, AZS, łuszczyca, fizjologiczna kseroza oraz innych schorzeń, w których jednym z symptomów jest suchość i/lub świąd. Może się również okazać, że obserwowane objawy są wynikiem choroby ogólnoustrojowej lub niepożądanym działaniem farmakoterapii.
Po konsultacji lekarz zaleci odpowiednie, rekomendowane przez niego postępowanie, w tym leczenie farmakologiczne. Jeśli jest taka konieczność lekarz może zalecić też odpowiednią pielęgnację skóry, będącą uzupełnieniem rekomendowanego leczenia. Jeśli postawienie jednoznacznej diagnozy nie jest możliwe na podstawie odbytej konsultacji, lekarz może również zalecić wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych lub zlecić konsultację u specjalisty z innej dziedziny medycyny np. endokrynologa.
Kluczem do udanej telewizyty jest odpowiednie przygotowanie. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed.
Zapisz na kartce objawy, jakie odczuwasz, kiedy się pojawiają, jaki mają charakter i jak długo je obserwujesz. Zastanów się czy niepokojące objawy na Twojej skórze poprzedziły znaczne zmiany w Twoim stylu życia, odżywianiu, stosowanych kosmetykach. Nie śpiesz się, aby w jak najbardziej rzetelny sposób opisać swoje odczucia, ich częstotliwość i nasilenie.
Zapisz ich dawkowanie i okres trwania terapii. Jeśli przyjmujesz suplementy, również nie zapomnij o tym powiedzieć. Wypisz też nazwy kosmetyków jakich używasz.
Jeśli jesteś już w trakcie kuracji dermatologicznej, nie przerywaj jej, tylko powiedz o tym nowemu lekarzowi dermatologowi.
Przypomnij sobie, czy w Twojej rodzinie występowały problemy dermatologiczne, alergie, choroby przewlekłe, zaburzenia metaboliczne i hormonalne. Jeśli tak, powiedz o tym dermatologowi.
Zadbaj o to, aby podczas wizyty Twoja skóra była czysta i naturalna. Jeśli problem dotyczy skóry twarzy, zwłaszcza powiek zrezygnuj z makijażu. Jeśli skóra Twojego ciała jest na co dzień sucha i się łuszczy, bezpośrednio przed konsultacją nie nakładaj balsamu lub innych substancji, które utrudniły by obserwację objawów
Załóż luźne ubrania i pamiętaj o tym, że lekarz dermatolog w celu postawienia diagnozy może chcieć obejrzeć Twoją skórę.
Aby skonsultować z lekarzem wyniki badań, powinieneś przed telewizytą zapoznać się z dostępnymi w danej placówce opcjami przesłania lekarzowi dokumentacji. Jeśli masz taką możliwość wykonaj wcześniej morfologię i ogólne badanie moczu. Wyniki przygotuj na wizytę.