Skóra sucha to stan chroniczny, gdy w skórze brakuje zarówno lipidów, jak i wody. Pierwszą oznaką suchej skóry jest uczucie dyskomfortu. Sucha skóra jest ściągnięta, szorstka, bez połysku i mało elastyczna. Suchość skóry może być stała lub okresowa. Obserwuje się częstsze przesuszanie skóry w okresie zimowym – kiedy na zewnątrz panuje niska temperatura, a w pomieszczeniach stosujemy ogrzewanie – oraz latem, podczas wzmożonej ekspozycji na słońce i przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach. Suchość może się pojawiać w różnych miejscach na ciele, ale najczęściej dotyka tych, które są poddane szczególnej ekspozycji: dłonie, przedramiona, stopy, kolana, łydki, łokcie, a także twarz.

Bioderma - woman body dry skin

Jeśli zaczynasz odczuwać ściągnięcie i utratę elastyczność, skóra zaczyna Cię swędzieć, jest szorstka i się łuszczy, a stan ten utrzymuje się już od dłuższego czasu, znaczy to że należy działać. Jeśli została już u Ciebie zdiagnozowana cukrzyca, leczysz się, a stan skóry, w ogóle się nie poprawia, warto jeszcze raz skonsultować się z lekarzem prowadzącym- być może glikemia nie jest odpowiednio wyrównana. Jeśli nie masz postawionej diagnozy, a obserwujesz że skóra ulega zgrubieniu i ma ciemniejsze  niż do tej pory zabarwienie, może to świadczyć o utrzymującej się insulinooporności tkanek. Zmiany zabarwienia i uciążliwy świąd to również problem który obserwuje się w chorobach nerek, chorobach wątroby, zaburzeniach metabolicznych związanych z gospodarką hormonalną. Wszystkie te niepokojące objawy, sygnały jakie daje Ci skóra, powinny być skonsultowane z lekarzem.

Suchość skóry może pojawiać się również  w wyniku zmian fizjologicznych, wynikających  z przemian jakie w niej zachodzą wraz z wiekiem. Produkcja łoju wraz z upływem czasu naturalnie się zmniejsza, podobnie jak zdolność wiązania wody w warstwie rogowej naskórka. Ekspresja filagryny, zapewniającej skórze odpowiednią strukturę i elastyczność znacznie spada.

Codzienny preparat oczyszczający do spłukiwania

Skóra bardzo sucha, atopowa i podrażniona

patent SKIN BARRIER THERAPY™

Atoderm Huile de douche

(624 opinii)

24-godzinne nawilżenie i natychmiastowy komfort już podczas kąpieli.

Dla kogo?

Dla całej rodziny (z wyłączeniem wcześniaków)

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra normalna do suchej i wrażliwej

kompleks SKIN PROTECT™

Atoderm Crème Ultra

(198 opinii)

Ultraodżywiająca pielęgnacja zapewniająca nawilżenie. Wzmocniona bariera ochronna skóry

Dla kogo?

Dla całej rodziny (z wyłączeniem wcześniaków)

Zlokalizuj punkty sprzedaży

Sprawdź oferty i dostępność produktów w aptekach lub gabinetach w najbliższej okolicy

Znajdź punkt sprzedaży

Zamów online

Sprawdź oferty i dostępność produktów u naszych partnerów online