Atopowe zapalenie skóry to choroba, która ma wpływ nie tylko na życie atopika, ale i całej jego rodziny. Wszyscy oni potrzebują kompleksowej i systematycznej opieki oraz rzetelnej wiedzy dotyczącej atopowego zapalenia skóry.

Dzięki zaangażowaniu specjalistów z dziedzin takich jak dermatologia, alergologia, dietetyka, psychologia i pediatria, udało się stworzyć portal, który odpowiada na te potrzeby. Dorośli znajdą na nim wiele tekstów, które wnikliwie i rzetelnie opisują tematykę AZS.

O atopii mówimy z sercem.

Z sercem o atopii

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą dziedziczną, z którą zmaga się już co 5. dziecko. Ryzyko jego wystąpienia u dzieci osób cierpiących na którąś z form atopii (AZS, astma, alergie) jest bardzo wysokie. W przypadku gdy jest to jeden rodzic, ryzyko wynosi 30%, gdy oboje – aż 70%. Właśnie dlatego nowoczesne trendy w medycynie są nakierowane na zapobieganie rozwojowi tej choroby.

Życie z atopowym zapaleniem skóry nie należy do łatwych. To choroba całego organizmu. Poznaj historię Ani i jej rodziny.

Bioderma - Atoderm Intensive Baume

Codzienne leczenie skóry atopowej: przede wszystkim nawilżanie!

We wszystkich przypadkach egzemy atopowej zawsze występuje problem bardzo suchej skóry i upośledzenia jej bariery. Codzienne odżywianie suchej skóry jest niezbędne do wzmocnienia jej ochronnej warstwy hydrolipidowej. W przypadku dzieci ważne jest, aby zacząć stosować produkty emolientowe zaraz po urodzeniu dziecka i kontynuować ich stosowanie aż do momentu ustąpienia objawów – często aż do okresu dojrzewania! Pamiętaj, aby wybierać produkty specjalnie dostosowane do skóry atopowej.

W codzienne pielęgnacji skóry atopowej i skłonnej do podrażnień pomogą Ci nasze produkty z linii ATODERM. Dowiedz się o nich więcej >>

Bioderma Atoderm

Higiena i pielęgnacja skóry

Skóra normalna, sucha, bardzo sucha i atopowa

Atoderm

Bioderma Atoderm

Sucha skóra charakteryzuje się utratą szczelności i brakiem elastyczności, które czasami połączone jest ze swędzeniem i łuszczeniem się skóry.

Nasze rozwiązanie: Atoderm - pełna gama produktów oczyszczających i pielęgnacyjnych dla skóry twarzy i ciała stanowiących unikalne rozwiązanie problemów skóry normalnej, suchej, bardzo suchej i atopowej. Dzięki zawartości opatentowanych kompleksów, seria Atoderm pomaga skórze ubogiej w lipidy, odbudować płaszcz hydrolipidowy. Wszystko w celu miękkiej i elastycznej skóry. Pożegnaj się ze ściągniętą, swędzącą skórą dzięki Atoderm Bioderma!

Zlokalizuj punkty sprzedaży

Sprawdź oferty i dostępność produktów w aptekach lub gabinetach w najbliższej okolicy

Znajdź punkt sprzedaży

Zamów online

Sprawdź oferty i dostępność produktów u naszych partnerów online