Artykuły i porady dotyczące skóry dzieci i niemowląt

 • Dr Michèle Sayag, allergologist

  Dr Michèle Sayag, Alergolog.

  Pytanie internauty: Czy powinienem kąpać dziecko każdego wieczoru? Czy za każdym razem należy również myć włosy?

  Dopóki Twoje dziecko nie ma suchej skóry i nie odziedziczyło żadnej skłonności, która miałaby sprzyjać rozwojowi alergii, możesz kąpać je każdego wieczoru. Nie musisz jednak codziennie myć włosów dziecka, tym bardziej jeśli w ciągu dnia np. zbytnio się nie spociło. W przypadku, gdy Twojej dziecko jest podatne na alergie, wystarczy kąpać je co drugi wieczór (by chronić jego delikatną barierę skórną).

  Dr Michèle Sayag, Alergolog.
 • Dr Michèle Sayag, allergologist

  Dr Michèle Sayag, Alergolog.

  Pytanie internauty: Czym powinnam nawilżać skórę dziecka po kąpieli?

  Jeśli Twoje dziecko ma suchą skórę, po kąpieli powinieneś zaaplikować krem ​​nawilżający, a od czasu do czasu, podczas kąpieli wlać do wody olejek dla niemowląt. Nawet jeśli Twoje dziecko nie ma problemu z suchą skórą, zastosowanie kremu nawilżającego po kąpieli może okazać się wspaniałym, wspólnie spędzonym czasem.

  Dr Michèle Sayag, Alergolog.
Bioderma ABCDerm

Higiena i pielęgnacja skóry

Skóra dzieci i niemowląt

ABCDerm

Bioderma ABCDerm

Już od momentu narodzin delikatna skóra dziecka jest narażona na negatywne czynniki środowiskowe.

Nasze rozwiązanie to ABCDerm - ekspercka gama produktów stworzona z myślą o delikatnej skórze dziecka, gwarantująca ich wysoką tolerancję i bezpieczeństwo. 


Linia ABCDerm stworzona przez Laboratorium Bioderma obejmuje produkty do codziennej higieny i pielęgnacji skóry dziecka (żele myjące, płyn micelarny, nawilżające kremy do twarzy i ciała), a także specjalistyczne produkty do pielęgnacji skóry problematycznej (krem na pieluszkowe zapalenie skóry lub podrażnioną skórę wokół ust). Wszystkie produkty stworzono z myślą o delikatnej skórze niemowląt i małych dzieci.