#10 wskazówek w trosce o Twój komfort

Przejmij kontrolę nad swoją wrażliwą skórą. Mamy dla Ciebie 10 wskazówek, które zajmą Ci mniej czasu niż zastanawianie się, czy Twoja skóra znowu zareaguje pieczeniem na coś, co takiej reakcji nie powinno wywoływać.

#1 Chroń się przed słońcem. Promienie UV nie tylko przyspieszają starzenie skóry - mogą też wywołać reakcję wrażliwej skóry, a w konsekwencji jej zaczerwienienie. Każdego dnia stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym.

#2 Unikaj perfum i kosmetyków perfumowanych. Wiemy, że stosowanie kosmetyków o pięknym zapachu jest taaaaaakie przyjemne, ale bądźmy realistkami – nie służą skórze. Mogą podrażniać wrażliwą skórę, powodować jej swędzenie i zaczerwienienie. Nie warto! Jeśli bardzo chcesz, testuj produkt na ramieniu przez tydzień, aby zobaczyć, co się stanie. My natomiast jesteśmy za tym, żeby stosować jak najwięcej kosmetyków bezzapachowych – w trosce o Twoją skórę

#3 Unikaj papierosów i alkoholu. Nie tylko bardzo szkodzą zdrowiu, ale też sprawiają, że wyglądasz gorzej. Nikotyna i inne substancje chemiczne zawarte w papierosach prowadzą do przedwczesnego starzenia. Dym powoduje stres oksydacyjny i osłabia barierę skórną, dzięki czemu substancje drażniące mogą przez nią wniknąć i wywoływać reakcje związane z wrażliwością. Alkohol z kolei rozszerza naczynia krwionośne, powodując zaczerwienienie, co może wywoływać uczucie dyskomfortu w wrażliwej skórze.

#4 Zwróć uwagę na to, co nosisz. Wybieraj bawełnę, która jest przyjazna dla skóry i pozwala jej oddychać. Wełna często podrażnia wrażliwą skórę. Dotyczy to również  najdelikatniejszych materiałów, takich jak kaszmir czy merynos. Kupując biżuterię, wybieraj czyste złoto i srebro - rzadziej podrażniają wrażliwą skórę w porównaniu do komercyjnych metali.

#5 Unikaj wody do mycia skóry twarzy. Woda kranowa zawiera endotoksyny, które mogą podrażniać skórę. Dodatkowo wysusza skórę. Do mycia twarzy rano i wieczorem stosuj wodę micelarną Sensibio H2O, która oparta jest na wysoko oczyszczonej wodzie (HPW) jak tej, którą stosuje się do iniekcji medycznych. Nie zawiera endotoksyn.  Co więcej – wzmacnia barierę ochronną Twojej skóry, aby nie przenikały do niej czynniki drażniące, a dzięki składnikom jak w kremach, od razu pielęgnuje Twoją skórę

#6 Jeśli nie wyobrażasz sobie higieny skóry twarzy bez wody, stosuj letnią wodę. Gorąca i zimna woda bardziej szkodzą skórze. Mogą powodować tymczasowe zaczerwienienie, podobne do nagłej zmiany temperatury podczas wychodzenia na zewnątrz lub do środka. Zaczerwienienie może z kolei powodować dyskomfort. Gorąca woda uszkadza dodatkowo barierę ochronną skóry. Myjąc twarz letnią wodą, o temperaturze zbliżonej do temperatury ciała, utrzymujesz wrażliwą skórę w znajomym środowisku i zmniejszasz ryzyko podrażnienia. Stosuj delikatne dermokosmetyki do mycia jak np. Sensibio gel moussant – delikatny żel micelarny do mycia. I ważne : nigdy nie pocieraj mocno skóry ręcznikiem – delikatnie osuszaj oklepującymi ruchami.

#7 Zwracaj uwagę na to, czy Twoje kosmetyki do higieny, pielęgnacji i makijażu są przebadane pod kątem tolerancji. Twoja wrażliwa skóra potrzebuje skutecznych produktów, które jednocześnie są delikatne - szanują jej środowisko i biologię. Produkty o niskiej tolerancji dermatologicznej mogą dodatkowo zaostrzać reakcje Twojej skóry, zamiast ją koić. Skóra się do nich nie przyzwyczai. Wybieraj dermokosmetyki polecane przez lekarzy i farmaceutów.

#8 Wrażliwość skóry nie powinna być bagatelizowana. Jeśli czujesz się zagubiona, nie wiesz, co wywołuje reakcje Twojej skóry, nie wahaj się skonsultować z dermatologiem. Jego doświadczenie i zrozumienie powinny przynieść ulgę i pomoc, której potrzebujesz, aby odzyskać kontrolę nad wrażliwą skórą.

#9 Nosząc maseczkę ochronną, wybieraj tę z bawełny lub satyny. Osoby o wrażliwej skórze są podatne na zwiększone problemy ze skórą w wyniku noszenia maski. Mogą odczuwać swędzenie, suchość i zaczerwienienie ze względu na specyficzne środowisko, które wytwarza się wewnątrz maski: bez światła, o wyższym poziomie CO2 i mniejszej cyrkulacji powietrza. Bawełniana maska w naturalnym kolorze, może pomóc Twojej skórze oddychać i zmniejsza ryzyko reakcji skórnych.

Sensitive skin products Sensibio Defensive

Objawy wrażliwości mogą mieć różne nasilenie – raz mogą być bardzo intensywne, innym razem ledwo wyczuwalne. Możesz czuć lekkie swędzenie, a czasami wręcz pieczenie i palenie skóry razem z widocznym zaczerwienieniem. Wszystko to objawy pokazujące, że masz wrażliwą skórę.

Dowiedz się więcej i przeczytaj nasz artykuł "WAŻNE : TE SAME OBJAWY, INNE POWODY WRAŻLIWOŚCI | BIODERMA"

Aby ukoić wrażliwą skórę i zadbać o nią każdego dnia, stosuj naszą innowację do skóry wrażliwej – Sensibio Defensive. Nie tylko koi i nawilża skórę, ale daje jej impuls do naturalnej obrony, wzmacniając ją i gwarantując ochronę antyoksydacyjną. Stworzona przez Bioderma TECHNOLOGIA DEFENSIVE wzmacnia i pobudza naturalne zdolności obronne wrażliwej skóry. To pierwsza taka formuła, która działa na wszystkie rodzaje wrażliwości – nabytą i wrodzoną. Działając na przyczyny, zmniejsza reaktywność skóry oraz łagodzi objawy takie jak mrowienie, uczucie ściągnięcia, pieczenie, dyskomfort i zaczerwienienie. Na długi czas.

Dostępny w dwóch wersjach o różnych konsystencjach :

 

Sensibio Defensive

Lekka i odświeżająca konsystencja kremu, która szybko się wchłania i stanowi idealną bazę pod makijaż. Idealna dla osób posiadających skórę normalną i tłustą. Świetnie sprawdzi się na dzień, a także latem.

 

Sensibio Defensive rich

Bogata i otulająca konsystencja kremu, która szybko się wchłania i stanowi idealną bazę pod makijaż. Idealna dla osób posiadających skórę normalną i suchą. Świetnie sprawdzi się na noc, a także zimą.

Dowiedz się więcej o naszym nowym produkcie i przeczytaj nasz artykuł „ SENSIBIO DEFENSIVE: AKTYWNA PIELĘGNACJA WZMACNIAJĄCA NATURALNE ZDOLNOŚCI OBRONNE WRAŻLIWEJ SKÓRY, KTÓRA JEDNOCZEŚNIE KOI.”

 

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa i uwrażliwiona

Technologia DEFENSIVE

Sensibio Defensive

(67 opinii)

Aktywna pielęgnacja wzmacniająca naturalne zdolności obronne wrażliwej skóry, która jednocześnie koi.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Sensibio Defensive rich

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa i uwrażliwiona

Technologia DEFENSIVE

Sensibio Defensive rich

(44 opinii)

Aktywna pielęgnacja wzmacniająca naturalne zdolności obronne wrażliwej skóry, która jednocześnie koi.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa

patent TOLÉRIDINE™

Sensibio Eye

(32 opinii)

Wygładzający i nawilżający krem do wrażliwej okolicy oczu.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Pielęgnacja uzupełniająca

Skóra wrażliwa

patent TOLÉRIDINE™

Sensibio Mask

(1 opinia)

Intensywnie kojąca i nawilżająca maseczka dla skóry wrażliwej i nadwrażliwej.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Sensibio H2O woda micelarna nr 1 w Europie

Codzienne oczyszczanie twarzy bez konieczności spłukiwania

Skóra wrażliwa Skóra normalna

Technologia Micellar

Sensibio H2O

(566 opinii)

Oryginalna woda micelarna oczyszczająca skórę. Koi i utrzymuje jej naturalną równowagę.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienny preparat oczyszczający do spłukiwania

Skóra wrażliwa

Dermatologiczna formuła

Sensibio Gel moussant

(140 opinii)

Łagodzący żel micelarny do oczyszczania twarzy o działaniu nawilżającym.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież