Skincare for sensitive skin

Czasami Twoja skóra daje uczucie mrowienia, innym razem pieczenia, a czasami wydaje się, że się niemal pali. Dotychczas uważano, że te różne objawy są związane z innymi rodzajami wrażliwości, a przez to - że do ich łagodzenia powinno się stosować różne kremy. Właśnie dlatego na półkach sklepowych można zobaczyć różne kremy, na których oznaczono wskazania takie jak „skóra wrażliwa”, „skóra nadwrażliwa” czy „cera reaktywna”, a nawet „nietolerancyjna skóra”. Można się w tym pogubić. „Czy dzisiaj mam dzień wrażliwej czy nadwrażliwej skóry?” „Czy krem do skóry ultrawrażliwej wystarczająco dobrze ukoi moją skórę, czy może powinnam sięgnąć po ten do skóry nietolerującej?” Rozumiemy Twoje wątpliwości

W Bioderma wiemy, że wszystkie te opisy są związane z jednym, tym samym problemem: wrażliwością skóry.

Jak ludzie na całym świecie opisują swoją wrażliwą skórę? Czy rozróżniają skórę „reaktywną” i „nadwrażliwą”?

60%1 osób na świecie ma wrażliwą skórę. Jest to tak powszechne zjawisko, że wiele osób dzieli się swoją historią, wskazówkami i poradami w Internecie.

Niezależnie od nasilenia, są to wciąż te same objawy. To, co ludzie opisują własnymi słowami, odpowiada oficjalnej definicji skóry wrażliwej: nieprzyjemnych reakcji, które pojawiają się w odpowiedzi na bodźce, które normalnie nie powinny wywoływać takich doznań. Należą do nich mrowienie, kłucie, swędzenie, czasami pieczenie, uczucie ściągnięcia i tymczasowe zaczerwienienie.

1 Farage MA. The prevalence of sensitive skin. Front Med 2019; 6:98.

 • Dr Michèle Sayag, alergolog
  Dr. Michèle Sayag, Medical Strategy Director - BIODERMA.

  Patrząc obiektywnie, « drażliwa », « nadwrażliwa », « ultrawrażliwa », « nietolerująca » to opis tego samego zjawiska: wrażliwości skóry. Nie są to różne rodzaje skóry, które wymagają szczególnej pielęgnacji. To różne stopnie nasilenia objawów tego samego -wrażliwej skóry. Reakcje skóry, niezależnie od tego, czy jest to lekkie pieczenie, czy uczucie palenia, powstają w wyniku tych samych mechanizmów biologicznych. » Dr Michèle Sayag, Dyrektor ds. Strategii Medycznej – BIODERMA.

  Dr. Michèle Sayag, Medical Strategy Director - BIODERMA.

Wgłąb objawów – co powoduje wrażliwość skóry?

Objawy wrażliwości skóry to między innymi jak mrowienie, swędzenie, uczucie ściągnięcia, pieczenie, dyskomfort, a czasem i zaczerwienienie. To wszelkie symptomy związane ze stanem zapalnym. To przede wszystkim objawy subiektywne - uczucia w skórze - które są wystarczająco silne, aby wywierać negatywny wpływ na jakość życia. Leczenie samych objawów pomaga, ale nie rozwiązuje problemu. Aby długotrwale pomóc swojej wrażliwej skórze, musisz zadziałać na przyczynę wrażliwości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł „CZYM JEST WRAŻLIWOŚĆ SKÓRY I SKĄD WIEDZIEĆ, CZY JĄ MAM?

Dobrze wiedzieć

Wrażliwość skóry może być wrodzona

Naturalna wrażliwość jest wrodzona i jest cechą stałą. Potrzebujesz więc wsparcia, aby przejąć kontrolę nad wrażliwością na co dzień.

 

Wrażliwość skóry może być nabyta

Coraz więcej osób na całym świecie skarży się na wrażliwość skóry wywołaną przez działanie czynników zewnętrznych, które ją podrażniają. Twoja skóra nadmiernie reaguje między innymi na zanieczyszczenia powietrza, brud, kurz, kosmetyki, a nawet uwrażliwia się podczas stresujących sytuacji. Nie zawsze wiesz, co ją tym razem uwrażliwi. Właśnie dlatego potrzebujesz wzmocnić jej zdolności obronne przed różnymi czynnikami drażniącymi. Aby reagowała jak najrzadziej.

Sensibio Defensive moisturiser for sensitive skin

Wrażliwość skóry jest sporym dyskomfortem. Poznanie jej, nauczenie się, co jej służy, a co szkodzi, potrafi zająć sporo czasu i bywa frustrujące.

To prawda - istnieje szeroka gama produktów do wrażliwej skóry. Jednak większość z nich umieszcza skórę w bańce – izoluje ją od środowiska, zamiast pomagać jej przystosować się do niego, bez nadmiernego reagowania. Wyłącznie łagodzą objawy, zamiast działać na przyczyny wrażliwości.

W trosce o Twoją skórę i komfort codziennego życia w laboratorium BIODERMA stworzyliśmy pierwszą aktywną pielęgnację, która nie tylko koi, ale wzmacnia zdolności obronne wrażliwej skóry. W oparciu o zasady ekobiologii NAOS, traktując skórę jako ekosystem i działając na pochodzenie i przyczyny wrażliwości skóry, dajemy jej impuls do naturalnej obrony. Implus, którego potrzebuje Twoja skóra, aby stać się silniejszą i skutecznie przeciwstawiać się agresywnym czynnikom środowiskowym oraz harmonijnie żyć w swoim otoczeniu.

Sensibio Defensive to jeden krem o dwóch konsystencjach, który nawilży i ukoi wrażliwą skórę -niezależnie od pochodzenia wrażliwości. Jeden krem, który upraszcza rutynę pielęgnacji skóry, ułatwia wybór sposobu nakładania i upraszcza ogólną pielęgnację.

Dowiedz się więcej o naszym produkcie, czytając nasz artykuł „Sensibio Defensive: Aktywny krem łagodzący wzmacniający zdolności obronne skóry”

 • Pielęgnacja na dzień

  Skóra wrażliwa i uwrażliwiona

  Technologia DEFENSIVE

  Sensibio Defensive

  (11 reviews)

  Aktywna pielęgnacja wzmacniająca naturalne zdolności obronne wrażliwej skóry, która jednocześnie koi.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Pielęgnacja na dzień

  Skóra wrażliwa i uwrażliwiona

  Technologia DEFENSIVE

  Sensibio Defensive rich

  (6 reviews)

  Aktywna pielęgnacja wzmacniająca naturalne zdolności obronne wrażliwej skóry, która jednocześnie koi.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • BIODERMA, zdjecie produktu, Sensibio Eye krem pod oczy dla skory wrazliwej 15 ml
 • Pielęgnacja na dzień

  Skóra wrażliwa

  patent TOLÉRIDINE™

  Sensibio Eye

  (No opinion yet)

  Wygładzający i nawilżający krem do wrażliwej okolicy oczu.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Pielęgnacja uzupełniająca

  Skóra wrażliwa

  patent TOLÉRIDINE™

  Sensibio Mask

  (No opinion yet)

  Intensywnie kojąca i nawilżająca maseczka dla skóry wrażliwej i nadwrażliwej.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Codzienne oczyszczanie (bez wody)

  Skóra wrażliwa Skóra normalna

  technologia micelarna

  Sensibio H2O

  (59 reviews)

  Przede wszystkim kojące oczyszczenie

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Codzienne oczyszczanie (z wodą)

  Skóra wrażliwa

  Dermatologiczna formuła

  Sensibio Gel moussant

  (4 reviews)

  Łagodzący żel micelarny do oczyszczania twarzy o działaniu nawilżającym.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Specjalistyczna ochrona

  Skóra wrażliwa z tendencją do zaczerwienień

  patent CELLULAR BIOPROTECTION™

  Photoderm AR SPF 50+

  (1 review)

  Wysoka ochrona, przeciwko zaczerwienieniom i przebarwieniom.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież