Zanieczyszczenia, stres, makijaż wykonany źle dobranymi kosmetykami… Kiedy Twoja skóra zaczyna dawać pierwsze sygnały wrażliwości w postaci pieczenia czy swędzenia, jedyne, czego potrzebujesz to natychmiastowe złagodzenie tych objawów. Podczas gdy większość kremów skupia się wyłącznie na łagodzeniu objawów wrażliwości, w laboratorium BIODERMA chcemy dać Ci coś więcej – rozwiązanie, które nie tylko łagodzi objawy wrażliwości, ale przede wszystkim działa na jej przyczynę i wzmacnia zdolności Twojej skóry do obrony przed agresywnymi czynnikami środowiskowymi.

W trosce o Twoją wrażliwą skórę, stworzyliśmy Sensibio Defensive. Aby wzmacniać zdolności obronne Twojej skóry.

Sensibio Defensive to innowacyjny krem, który działa na biologiczne mechanizmy odpowiedzialne za wrażliwość skóry – niezależnie od jej przyczyny.  Wynaleziona przez nas TECHNOLOGIA DEFENSIVE wzmacnia i pobudza naturalne zdolności obronne wrażliwej skóry. To pierwsza taka formuła, która działa na wszystkie rodzaje wrażliwości – nabytą i wrodzoną. Uczy skórę funkcjonować prawidłowo w jej otoczeniu, bez nieprzyjemnych objawów wrażliwości. Działając na przyczyny, zmniejsza reaktywność skóry oraz łagodzi mrowienie, uczucie ściągnięcia, swędzenie, pieczenie, dyskomfort i zaczerwienienie. Na długi czas.

Dowiedz się więcej i przeczytaj nasz artykuł CZYM JEST WRAŻLIWOŚĆ SKÓRY I JAK JĄ ROZPOZNAĆ?

Sensitive skin products Sensibio Defensive
Biometric ingredients for sensitive skin

Technologia DEFENSIVE zainspirowana ekobiologią

Niezależnie od tego, czy masz skórę wrażliwą czy uwrażliwioną, nie żyjesz w próżni. Nie możesz zamykać swojej skóry « w bańce ». Twoja skóra jest częścią ekosystemu i musi nauczyć się dostosowywać do zmian w swoim środowisku. Kiedy skóra jest wrażliwa lub uwrażliwiona, konieczne jest działanie na przyczyny jej reakcji. W laboratorium BIODERMA czerpiemy inspirację bezpośrednio z biologicznych zdolności skóry do obrony. Naszą innowacyjną technologię DEFENSIVE opracowaliśmy przy użyciu biomimetycznych składników, czyli takich, które naśladują związki naturalnie występujące w skórze. Nie chcemy zamykać skóry w bańce, chroniąc ją przed otoczeniem, tylko wzmocnić ją, aby mogła bronić się sama.  

Składniki aktywne, które koją, wzmacniają i chronią wrażliwą skórę

Innowacyjna technologia DEFENSIVE opracowana w naszym laboratorium stymuluje naturalne zdolności skóry do obrony przed czynnikami zewnętrznymi. Nie tylko nawilża skórę. Jej potrójne działanie zapewnia kompleksową troskę o skórę wrażliwą, niezależnie od pochodzenia wrażliwości i nasilenia jej objawów.

Działanie antyoksydacyjne

Czynniki takie jak zanieczyszczenie powietrza, smog, zmiany temperatury, promieniowanie UV, a nawet stres, dieta czy palenie papierosów, mogą zwiększać stres oksydacyjny skóry. Kiedy tak się dzieje, skóra nie jest już w stanie wystarczająco dobrze się bronić. To prowadzi do uszkodzenia bariery skórnej, a tym samym do penetracji większej ilości substancji drażniących w głąb skóry, co uwrażliwia skórę. Działanie antyoksydacyjne jest kluczem do powstrzymania błędnego koła wrażliwości skóry.

Sensibio Defensive zawiera w swoim składzie karnozynę i witaminę E – cenne antyoksydanty. Oba występują naturalnie w skórze i odgrywają rolę ochronną przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, które wytwarzają wolne rodniki, w tym promieniami UV i zanieczyszczeniami.

Wzmocnienie bariery ochronnej skóry

Do opisu struktury skóry często używa się metafory ceglanego muru. Komórki skóry to cegły, a lipidy międzykomórkowe to cement. Stałe uzupełnianie lipidów, a także enzymów i białek, tworzy silniejszą barierę, niezbędną do obrony przed czynnikami drażniącymi, które mogą nasilać objawy wrażliwości skóry.

W Sensibio Defensive użyliśmy tetrapeptyd-10, który jest lipopeptydem. Stymuluje wzrost wszystkich lipidów, enzymów i białek wchodzących w skład bariery skórnej. W ten sposób wzmacnia barierę ochronną Twojej skóry.

Zmniejszenie hiperaktywności włókien nerwowych

Wiele czynników może spowodować, że Twoja skóra zareaguje pieczeniem, swędzeniem czy zaczerwienieniem. Aby ukoić skórę, należy zmniejszyć miejscową reakcję podrażnienia.

W Sensibio Defensive zawarliśmy ekstrakt z szałwii czerwonej, który ogranicza nadreaktywność i neurowrażliwość czuciowych włókien nerwowych. Dzięki temu natychmiastowo koi skórę i zmniejsza miejscową reakcję podrażnienia.

 

  • Aurélie Guyoux, NAOS Research & Development Director
    Aurélie Guyoux, R&D Director - NAOS.

    Konsystencja jest bardzo ważna w przypadku kremów do skóry wrażliwjej. ​​Tworząc Sensibio Defensive, wyzwaniem było dla nas natychmiastowe ukojenie skóry przy jednoczesnym zapewnieniu przyjemnego efektu po aplikacji. A ponieważ wszystkie rodzaje cery na całym świecie mogą być wrażliwe, chcieliśmy stworzyć produkt, który jest dla wszystkich. Właśnie dlatego Sensibio Defensive jest dostępny w dwóch konsystencjach: lekkiej i świeżej oraz bogatej i otulającej. Obie szybko się wchłaniają i są idealną bazą pod makijaż!

    Aurélie Guyoux, R&D Director - NAOS.

Obie konsystencje wzmacniają Twoją skórę. Sama wybierasz, kiedy chcesz ich używać, w zależności od zmieniających się potrzeb: dzień/noc, cera tłusta/sucha, lato/zima.

Sensibio Defensive ma lekką i odświeżającą konsystencję, która szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiego filmu. Dzięki glicerynie - składnikowi biomimetycznemu, naturalnie występującemu w skórze - utrzymuje wodę w skórze, aby była jędrna, nawilżona, a zmarszczki mniej widoczne. Skwalan roślinny uzupełnia glicerynę, zapewniając dodatkowe nawilżenie. Dzięki Sensibio Defensive  skóra wrażliwa wymagająca lżejszego nawilżenia, odzyskuje miękkość i elastyczność.

Sensibio Defensive rich ma bogatą, odżywczą konsystencję. Krem jest satynowy w dotyku, szybko się wchłania i działa kojąco na wrażliwą skórę w okresach wzmożonej suchości i wrażliwości. Woski uzupełniają glicerynę i roślinny skwalan, zapewniając dodatkowe nawilżenie i odżywienie ,dzięki wyjątkowemu powinowactwu z naturalnymi lipidami skóry.

 

Sensibio Defensive moisturiser for sensitive skin

Doskonała skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi

Sensibio Defensive i jego składniki mają udowodnioną skuteczność, tolerancję i bezpieczeństwo. Badania kliniczne przeprowadziliśmy pod nadzorem dermatologów na osobach cierpiących na wrażliwość skóry związaną z działaniem różnych czynników drażniących.

BEZPOŚREDNIO PO ZASTOSOWANIU SENSIBIO DEFENSIVE:

- 100% badanych czuło, że ich skóra jest chroniona.1

- 97% badanych odczuło przywrócenie komfortu skóry.1

- Wrażliwość skóry spadła o 73%.2

 

PO CZTERECH TYGODNIACH STOSOWANIA SENSIBIO DEFENSIVE:

- 97% badanych potwierdziło, że ich skóra była ukojona, mniej odczuwała dyskomfort i lepiej broniła się przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi.1

- 94% badanych potwierdziło, że skóra była bardziej odporna na działanie agresywnych czynników zewnętrznych.1

- 100% zaobserwowało mniejszą wrażliwość i uwrażliwienie skóry.1

- Wrażliwość skóry spadła o 50%.3

 

POPRAWA JAKOŚCI ŻYCIA SKÓRY WRAŻLIWEJ I UWRAŻLIWIONEJ:

- U 88% badanych zanieczyszczenie powietrza miało mniejszy wpływ na jakość życia, ponieważ jego wpływ na skórę został zmniejszony o 46%.4

- U 94% badanych wrażliwość skóry miała mniejszy wpływ na ich codzienne życie.1

 

1 Test użytkowy, % satysfakcji, na 33 osobach przez 28 dni
2 Test kapsaicyny na 22 osobach
3 Badanie kliniczne na 29 osobach przez 28 dni
4 Badanie kliniczne, % zadowolenia, na 32 osobach przez 28 dni

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa i uwrażliwiona

Technologia DEFENSIVE

Sensibio Defensive

(67 opinii)

Aktywna pielęgnacja wzmacniająca naturalne zdolności obronne wrażliwej skóry, która jednocześnie koi.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Sensibio Defensive rich

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa i uwrażliwiona

Technologia DEFENSIVE

Sensibio Defensive rich

(44 opinii)

Aktywna pielęgnacja wzmacniająca naturalne zdolności obronne wrażliwej skóry, która jednocześnie koi.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa

patent TOLÉRIDINE™

Sensibio Eye

(32 opinii)

Wygładzający i nawilżający krem do wrażliwej okolicy oczu.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Pielęgnacja uzupełniająca

Skóra wrażliwa

patent TOLÉRIDINE™

Sensibio Mask

(1 opinia)

Intensywnie kojąca i nawilżająca maseczka dla skóry wrażliwej i nadwrażliwej.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież