Sensitive skin reaction

Wrażliwość skóry często nie jest traktowana jako poważny problem dermatologiczny, mimo że znacząco uprzykrza codzienne życie. Makijaż, ubrania, miejsca, do których się udajesz… jeśli masz wrażliwą skórę, bardzo często o tych wyborach decyduje właśnie ona. Twoje wybory są «bezpieczne», aby zminimalizować ryzyko, że skóra znowu zareaguje pieczeniem, swędzeniem czy zaczerwienieniem. Chcesz uniknąć dyskomfortu i gorszego nastroju – w końcu kto lubi #badskinday?

Psychologiczny ciężar ciągłego radzenia sobie z niepewnością i stałego oczekiwania na to, czy i kiedy Twoja skóra znowu zareaguje swędzeniem, pieczeniem, szczypaniem czy zaczerwienieniem jest naprawdę wyczerpujący. W czasie, kiedy myślisz o skórze i rozważasz wszystkie możliwe scenariusze, wolałabyś skupić się na sobie i swoich planach. Chcemy Ci pomóc!

Dowiedz się więcej i przeczytaj nasz artykuł „10 WSKAZÓWEK, JAK UKOIĆ WRAŻLIWĄ SKÓRĘ”

Jak bardzo wrażliwość skóry wpływa na jakość życia?

 Aby zmierzyć wpływ wrażliwości skóry na codzienne życie i skuteczność naszych dermokosmetyków, jak naszej nowości Sensibio Defensive, zespół medyczny i naukowy opracował nowy kwestionariusz Burden of Sensitive Skin (BoSS)1.

Mierzy stopień, w jakim wrażliwość skóry wpływa na życie człowieka.

 • Dr Michèle Sayag, allergologist
  Dr. Michèle Sayag, Dyrektor ds. Strategii Medycznej - BIODERMA.

  Wiele chorób skóry może mieć istotny wpływ na jakość życia - a nawet zmniejszać ją. Mogą wpływać na ogólny stan zdrowia, w tym na czynniki psychologiczne, fizyczne, społeczne i ekonomiczne. W przypadku wrażliwej skóry potrzebowaliśmy konkretnego narzędzia, które będzie dostosowane do tych potrzeb. Kwestionariusz BoSS opracowaliśmy specjalnie w celu oceny wpływu wrażliwości skóry na codzienne życie.

  Dr. Michèle Sayag, Dyrektor ds. Strategii Medycznej - BIODERMA.
Measuring sensitive skin’s impact

Składający się z 14 pytań kwestionariusz BoSS dotyka trzech tematów: dbania o siebie, życia codziennego i wyglądu. Pacjenci odpowiadają, oceniając wpływ wrażliwości skóry na każdy z aspektów ich życia. Mają do wyboru skalę od 0 (nigdy) do 4 (zawsze). Wszystkie odpowiedzi są sumowane,. Im wyższy ogólny wynik, tym bardziej wrażliwość skóry ma wpływ na codzienne życie. Chociaż testowane kryteria mają charakter subiektywny, są również silnie powiązane z objawami wrażliwej skóry, dlatego kwestionariusz stanowi istotną pomoc diagnostyczną.

W fazie opracowywania kwestionariusza, ankietę wypełniło 4 614 osób. Wyniki były skorelowane z wynikami SF-12 (Short Form Health Survey) i DLQI (Dermatology Life Quality Index). To oznacza, że dostarczają one rzetelnego potwierdzenia ważności BoSS jako pomocy w mierzeniu wpływu wrażliwości skóry na jakość życia.

1 Opracowanie i walidacja nowego narzędzia do oceny obciążenia skóry wrażliwej (BoSS), JEADV 2018, 32, 2217-2223.

Sensibio Defensive poprawia rezultaty w kwestionariuszu BoSS – a przede wszystkim jakość codziennego życia z wrażliwością skóry

Podczas testów oceny skuteczności Sensibio Defensive jako kremu do twarzy do skóry wrażliwej, osoby badane zostały również poproszone o wypełnienie kwestionariusza BoSS. Różnica między wynikami przed zastosowaniem Sensibio Defensive i po zastosowaniu Sensibio Defensive pokazała, że ​​ich jakość życia poprawiła się już po miesiącu takiej kuracji

U 88% badanych zaobserwowano, że po 28 dniach stosowania Sensibio Defensive zanieczyszczenie powietrza miało mniejszy wpływ na jakość ich życia, ponieważ jego wpływ na reakcje skóry był aż o o 46% mniejszy.2

2 Badanie kliniczne na 32 osobach przez 28 dni
 • Dr Michèle Sayag, allergologist
  Dr. Michèle Sayag, Dyrektor ds. Strategii Medycznej – BIODERMA.

  Sensibio Defensive odgrywa prawdziwą rolę w łagodzeniu objawów skóry wrażliwej, a tym samym łagodzeniu dyskomfortu w codziennym życiu. Odpowiedzi pacjentów „przed” i „po” pokazują wyraźną poprawę w odczuwaniu odczuciach skóry i jej wpływie na codzienne życie. Są znacznie swobodniejsi w swoich działaniach i decyzjach, ponieważ ich wrażliwa skóra jest w stanie lepiej się bronić przed czynnikami zewnętrznymi.

  Dr. Michèle Sayag, Dyrektor ds. Strategii Medycznej – BIODERMA.

Nawilżający krem Sensibio Defensive ma udowodniony wpływ na wzmocnienie zdolności obronnych skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Przyjemnie koi skórę, dzięki czemu Ty możesz się skupić na innych wyzwaniach codzienności. Możesz cieszyć się życiem, nie martwiąc się o wrażliwość skóry.

Dowiedz się więcej i przeczytaj nasz artykuł „ SENSIBIO DEFENSIVE: AKTYWNA PIELĘGNACJA WZMACNIAJĄCA NATURALNE ZDOLNOŚCI OBRONNE WRAŻLIWEJ SKÓRY, KTÓRA JEDNOCZEŚNIE KOI.”

Sensibio Defensive moisturiser for sensitive skin

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa i uwrażliwiona

Technologia DEFENSIVE

Sensibio Defensive

(67 opinii)

Aktywna pielęgnacja wzmacniająca naturalne zdolności obronne wrażliwej skóry, która jednocześnie koi.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Sensibio Defensive rich

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa i uwrażliwiona

Technologia DEFENSIVE

Sensibio Defensive rich

(44 opinii)

Aktywna pielęgnacja wzmacniająca naturalne zdolności obronne wrażliwej skóry, która jednocześnie koi.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa

patent TOLÉRIDINE™

Sensibio Eye

(32 opinii)

Wygładzający i nawilżający krem do wrażliwej okolicy oczu.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Pielęgnacja uzupełniająca

Skóra wrażliwa

patent TOLÉRIDINE™

Sensibio Mask

(1 opinia)

Intensywnie kojąca i nawilżająca maseczka dla skóry wrażliwej i nadwrażliwej.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Sensibio H2O woda micelarna nr 1 w Europie

Codzienne oczyszczanie twarzy bez konieczności spłukiwania

Skóra wrażliwa Skóra normalna

Technologia Micellar

Sensibio H2O

(560 opinii)

Oryginalna woda micelarna oczyszczająca skórę. Koi i utrzymuje jej naturalną równowagę.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienny preparat oczyszczający do spłukiwania

Skóra wrażliwa

Dermatologiczna formuła

Sensibio Gel moussant

(140 opinii)

Łagodzący żel micelarny do oczyszczania twarzy o działaniu nawilżającym.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież