Artykuły i porady dotyczące skóra podrażnionej, swędzącej, atopowej

 • Dr Michèle Sayag, allergologist

  Dr Michèle Sayag, Alergolog.

  Pytanie internauty: Mam alergie (wyprysk, półpasiec). Czy moja córka będzie w związku z tym bardziej podatna na problemy skórne?

  Półpasiec to nie alergia, lecz infekcja wirusowa. Jeśli na co dzień zmagasz się z atopią lub reakcjami alergicznymi, Twoja córka jest bardziej narażona na atopowe zapalenie skóry.

  Dr Michèle Sayag, Alergolog.
 • Dr Michèle Sayag, allergologist

  Dr Michèle Sayag, Alergolog.

  Pytanie internauty: Jak można zapobiegać i leczyć atopowe zapalenie skóry?

  Środki zapobiegawcze stosuje się w przypadku dzieci, których co najmniej jeden rodzic miewa skłonności do alergii. Najlepiej też unikać kontaktu ze zwierzętami, np. z kotami, w ciągu pierwszych kilku tygodni życia dziecka. Jeśli chodzi o leczenie, wyprysk atopowy należy zacząć leczyć jak najwcześniej za pomocą leków przeciwzapalnych (kremowe kortykoidy). Oprócz tego na wszelkie zmiany skórne należy aplikować środki zmiękczające skórę.

  Dr Michèle Sayag, Alergolog.
Bioderma Atoderm

Higiena i pielęgnacja skóry

Skóra normalna, sucha, bardzo sucha i atopowa

Atoderm

Bioderma Atoderm

Sucha skóra charakteryzuje się utratą szczelności i brakiem elastyczności, które czasami połączone jest ze swędzeniem i łuszczeniem się skóry.

Nasze rozwiązanie: Atoderm - pełna gama produktów oczyszczających i pielęgnacyjnych dla skóry twarzy i ciała stanowiących unikalne rozwiązanie problemów skóry normalnej, suchej, bardzo suchej i atopowej. Dzięki zawartości opatentowanych kompleksów, seria Atoderm pomaga skórze ubogiej w lipidy, odbudować płaszcz hydrolipidowy. Wszystko w celu miękkiej i elastycznej skóry. Pożegnaj się ze ściągniętą, swędzącą skórą dzięki Atoderm Bioderma!