Twoja skóra - matka i córka

Twoja skóra rano zazwyczaj wygląda dobrze, ale im później, tym bardziej się świeci? Tak, to typowy objaw przetłuszczania się skóry. Mogą mu towarzyszyć widoczne, rozszerzone pory i matowy kolor cery, która wygląda, jakby ciągle było jej gorąco i oczywiście wypryski. Najczęściej dotyczy to strefy „T”, czyli czoła, nosa, brody. Ale czasami z powodu przetłuszczania może cierpieć cała twarz, a nawet skóra głowy. Co powoduje tłustą skórę i trądzik?

Twoja skóra - Nastolatka i trądzik

 

Skóra to delikatny ekosystem, którego równowagę mogą zachwiać różne czynniki środowiskowe. W okresie dojrzewania hormony zaczynają szybciej działać i powodują nadmierną pracę gruczołów łojowych. Te zaczynają wydzielać zbyt dużo sebum słabej jakości. Nazywane jest to nadmiernym łojotokiem (z powodu zbyt dużej ilości wydzielalnego łoju) i bolesnym łojotokiem (mogącym wywoływać podrażnienia i łój złej jakości). Powstaje błędne koło. Zbyt gęste sebum powoduje nierównowagę skóry, na której bakterie mogą się szybciej mnożyć i powodować powstawanie wyprysków.

Food

Dieta i tłusta skóra

Uważaj na fast foody lub słodycze (ciastka i ciasta, słodzone napoje i produkty mleczne...)., które mogą wpływać na zwiększoną produkcję sebum. Zdecydowanie lepiej przejść na "dietę trądzikową" składającą się np. ze świeżych owoców i warzyw, a także ryb, drobiu, soi i niektórych zbóż, które są dobrym źródłem witaminy B6 i są przydatne w regulowaniu wydzielania sebum.

Pollution

Zanieczyszczenia i sebum

Zanieczyszczenia mogą odgrywać kluczową rolę w składzie sebum, a tym samym mikrobiomiu skóry, powodując nierównowagę pomiędzy dobrymi i złymi bakteriami żyjącymi na powierzchni skóry. By temu zapobiec wystarczy włączyć do codziennego oczyszczania skóry płyn micelarny Sébium H2O, który eliminuje aż 93% wszystkich mikrocząsteczek pochodzących z zanieczyszczeń*.

*Badanie Dermscan na 33 osobach, 2015

Seasons

Słońce i problemy ze skórą trądzikową

Przebywanie na słońcu może wysuszać tłustą skóry, ale nie na długo! Dzięki upałowi wydzielanie sebum może przybrać na szybkości. Skóra staje się wtedy też grubsza, co uniemożliwia prawidłowe "odprowadzanie" sebum - dlatego po wakacjach często pojawiają się na niej wypryski. By zminimalizować ryzyko ich powstawania, dermatolodzy zalecają stosowanie ochrony przeciwsłonecznej przez cały rok. Codziennie!

Do

Sport i tłusta skóra

Pot zmieszany z sebum raczej nie wygląda estetycznie. Ale przemycie skóry z pomocą płynu micelarnego Sebium H2O lub żelu Sebium Gel Moussant bezpośrednio po zajęciach sportowych przywróci jej naturalny i świeży wygląd. Pamiętaj, że pocenie się pozwala w naturalny sposób usunąć zanieczyszczenia przez skórę. Wszystkie czynności powodujące wydzielanie potu tylko poprawiają naturalne oczyszczanie skóry przez pory i aktywują mikrokrążenie.

Stress

Stres i skóra skłonna do trądziku

Dziś już wiemy, że kiedy damy ponieść się emocjom stres może wpływać na wydzielanie sebum. By radzić sobie ze stresem, oddychaj, zachowaj spokój i skup się. To naprawdę dobrze wpłynie także na Twoją skórę! Ty wybierasz, co możesz zrobić, by się zrelaksować: joga, ćwiczenia oddechu, medytacja,  sport… Dodaj do tego minimum osiem godzin snu każdej nocy, i ciesz się promienną cerą i zdrową skórą!

3 kluczowe punkty do zapamiętania

  • Możesz mieć tłustą skórę i nie mieć wyprysków. Twoja twarz może się po prostu błyszczeć, widoczne będą na niej rozszerzone pory i zaskórniki.
  • Możesz mieć wypryski niekoniecznie mając tłustą skórę. Co więcej: możesz posiadać skórę mieszaną, na której wystepują zarówno suche, jak i tłuste obszary.
  • Stosując dobre nawyki codziennego oczyszczania i pielęgnacji skóry tłustej, ryzyko powstawania wyprysków maleje!

Bioderma Sébium

Higiena i pielęgnacja skóry

Skóra tłusta, mieszana, trądzikowa

Sébium

Bioderma Sébium

Skóra zmienia się w okresie dojrzewania – traci miękkość, staje się grubsza i błyszcząca. Pojawiają się pierwsze niedoskonałości, które w niektórych przypadkach utrzymują się aż do dorosłości.

Nasze rozwiązanie: Sébium, seria dedykowana problemom skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej. BIODERMA oferuje nową generację produktów przeciw niedoskonałościom, rekomendowanych przez dermatologów: płyn micelarny, żel myjący, kremy matujące i nawilżające. Patent FLUIDACTIV™ obecny we wszystkich produktach do pielęgnacji linii Sébium działa na przyczyny powstawania trądziku, a nie tylko maskuje objawy. Przywraca prawidłową ilośc i jakość sebum, zapobiega jego gęstnieniu i zatykaniu porów, dzięki czemu skutecznie przeciwdziała pojawienia się krost i zaskórników. Skomponuj swoją pielęgnację z Sébium Bioderma!