W służbie dla zdrowia Twojej skóry

Bioderma - zdrowa skóra

BIODERMA jest marką NAOS, której misją jest trwała ochrona zdrowej skóry.

Z najwyższym szacunkiem dla naturalnej równowagi skóry, nasze produkty pielęgnacyjne są opracowywane w oparciu o nasze pozytywne podejście, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa skóry. 

Chcemy, by wszystkie nasze produkty szanowały najbardziej surowe zalecenia wydane przez uznane autoryety i towarzystwa w dziedzinie dermatologii.

Nasze produkty podlegają regularnym testom bezpieczeństwa i skuteczności.

Wszystkie nasze produkty przechodzą testy tolerancji pod nadzorem niezależnych ekspertów: dermatologów, alergologów i toksykologów z całego świata.

Tylko w ciągu ostatnich kilku lat przeprowadzono ponad 1000 badań klinicznych w prawie 30 różnych krajach, które były inspiracją do powstania publikacji w czołowych czasopismach naukowych.

Bioderma - dermatologiczne bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i szacunek dla wszystkich rodzajów wrażliwości skóry są naszymi priorytetami. Oprócz zasad ekobiologii, które dotyczą wyboru składników i procesu zatwierdzania, wdrożyliśmy rygorystyczny nadzór kosmetyczny. Jest to międzynarodowa procedura, umożliwiająca analizę każdego negatywnego skutku i każdego przypadku nietolerancji produktu kosmetycznego.

Do tej pory zgłoszono nam mniej niż jeden przypadek na każdy 1 000 000 sprzedanych produktów.

Bioderma - dermatologiczne bezpieczeństwo

Nasze produkty są zgodne z obowiązującymi przepisami międzynarodowymi. Obejmują one przepisy UE, które oferują jeden z najwyższych poziomów ochrony konsumentów na całym świecie.

Poza tymi przepisami zwracamy także szczególną uwagę na opinie Europejskiego Komitetu Naukowego ds. Bezpieczeństwa Konsumentów, zwłaszcza w odniesieniu do stosowania kontrowersyjnych składników: substancji zaburzających gospodarkę hormonalną czy substancji zagrażających środowisku naturalnemu. Wszelkie podejrzenia dotyczące omawianego składnika, są potwierdzane w konsensusie naukowym, czego następstwem jest decyzja o usunięciu lub zastąpieniu wspomnianego składnika.

Bioderma - dermatologiczne bezpieczeństwo

Jesteśmy zobowiązani do kontrolowania pochodzenia i pełnej identyfikowalności naszych surowców. Każdy składnik musi przestrzegać ścisłych kryteriów skuteczności biologicznej i dermatologicznego bezpieczeństwa.

proces selekcji skladnikow Bioderma

Wszystkie nowe składniki również przechodzą rygorytyczny proces selekcji:

 1. Identyfikacja składników pod kątem ich pochodzenia i właściwości
 2. Ocena poziomu czystości wybranych składników
 3. Kontrola zanieczyszczeń produktu końcowego
 4. Określenie pełnego profilu toksykologicznego z pomocą niezależnych ekspertów

Nasze podejście: tworzenie więzi ze wszystkimi społecznościami i dawanie im pełnego wsparcia

Promocja dermatologii na całym świecie

Światowe RENDEZ-VOUS Z DERMATOLOGIĄ organizowane przez BIODERMA

“Światowe Rendez-Vous z Dermatologią” to wyjątkowe miejsce spotkań, które co dwa lata gromadzi największych międzynarodowych ekspertów w celu omówienia najnowszych osiągnięć w dziedzinie badań dermatologicznych.

Pomagamy dzielić się wiedzą dermatologiczną między lekarzami z całego świata i angażować się w prowadzenie badań w biologii.

420 uczestników, 42 kraje, konferencje i workshopy... –wspieramy dermatologię, by zapewnić skórze lepszą opiekę i zdrowie.

Dowiedz się więcej

NAOS Światowe Rendez-Vous z Dermatologią

Poprawa jakości życia i badania w dziedzinie pielęgnacji skóry

BIODERMA wraz z Insytutem Curie korzystają ze swojej fachowej wiedzy w celu poprawy jakości życia pacjentów leczonych na raka.

By lepiej zarządzać wiedzą na temat skutków ubocznych i poprawić badania w dziedzinie pielęgnacji skóry, stworzyliśmy zupełnie nowe centrum: Space for the Care and Study of the Skin (Miejsce nad Badaniami dot. Pielęgnacji Skóry).

Cele, jakie postawione zostały przed Centrum to:

 • stworzyć miejsce do dyskusji, w którym Pacjenci czują się komfortowo, są wspierani I słuchani; miejsce, które ma za zadanie poprawić ścieżkę opieki oraz jej protokół;
 • stworzyć miejsce do badań, gdzie analizie poddaje się toksyczności skórne w celu lepszego ich zrozumienia, leczenia i zapobiegania im; wyniki tych badań są publikowane w prasie naukowej, prezentowane na dużych konferencjach i pomagają w szerzeniu naszej wiedzy w świecie nauki.

BIODERMA wspiera również sektor badań nad pielęgnacją i opieką poprzez 1st Care Research Grant, który umożliwia rozwój projektów przez opiekunów zaangażowanych w poprawę jakości życia pacjentów.

 

Dowiedz się więcej

 

Bioderma & Institut Curie

Zapewnienie zróżnicowanych rozwiązań odpowiedzialnych społecznie

Od 2009 r. BIODERMA prowadzi szereg misji humanitarnych w Azji Południowo-Wschodniej (Wietnam, Kambodża, Myanmar) wraz z dermatologami, farmaceutami i organizacjami humanitarnymi w celu zapewnienia pomocy medycznej, zasobów IT i sprzętu dla populacji każdego z tych krajów. Każda misja umożliwia prawie 2000 pacjentom korzystanie z konsultacji, środków zapobiegawczych i darowizn (leki, okulary itp.).

Dzięki naszej dermatologicznej wiedzy w najgorętszych i najbardziej wrażliwych krajach, takich jak Tanzania lub Ekwador, we współpracy z ministerstwem zdrowia tego kraju prowadzonych jest wiele kampanii edukacyjnych i uświadamiających w temacie ochrony przeciwsłonecznej.

Lokalnie prowadzone są także działania społeczne, które pomagają poprawić jakość życia tych, którzy najbardziej tego potrzebują. W szczególności w Bułgarii, gdzie w szkołach i przestrzeni publicznej prowadzimy akcje, które pozwalają lepiej zrozumieć problem trądziku i mu przeciwdziałać. Na Litwie rozmawiamy z rodzicami i dziećmi o atopii. W Peru towarzyszymy dzieciom cierpiącym na raka w szpitalach i dzieciom ze skórą atopową, które nie mają szerokiego dostępu do opieki zdrowotnej.

odpowiedzialność społeczna Bioderma

Naszą misją jest przede wszystkim dbać o skórę, o człowieka, ale także dbać o świat wokół nas, o naszą planetę.

Bioderma - z szacunkiem dla środowiska

Nasze zobowiązania

Ochrona środowiska znajduje się w centrum naszych codziennych obaw. Już od kilku lat inicjujemy program transformacji zmniejszający nasz wpływ na środowisko na wszystkich poziomach łańcucha wartości naszych produktów.

Ponieważ w NAOS sposób, w jaki coś robimy, jest ważniejszy niż to, co robimy. Dokładamy wszelkich starań, aby udowodnić, że możliwe jest połączenie innowacji i zmniejszenia naszego wpływu na środowisko.

 • strive for sustainability

  Nasze zobowiązania opierają się na 5 kluczowych filarach:

  1. Zmniejszenie zużycia wody i energii produkcji i transportu
  2. Ograniczenie wpływu naszych opakowań na środowisko
  3. Optymalizacja wpływu składników i formulacji naszych produktów na środowisko
  4. Informowanie konsumentów o prawidłowym użytkowaniu naszych produktów
  5. Wkład w solidarność lub rekompensatę za wpływ naszych produktów na środowisko.

Nasze działania

W NAOS przejrzystość jest zobowiązaniem, by dać każdemu możliwość zrozumienia i wyboru odpowiedniego produktu, z pełną świadomością i autonomią.

Dlatego stworzyliśmy Ask.NAOS, platformę informującą o naszych formulacjach i składach produktów wszystkich marek NAOS (BIODERMA, Institut Esthederm, Etat Pur). Dla wszystkich użytkowników i lekarzy przepisujących nasze produkty, charakter, pochodzenie i rola składników, a także nasze patenty i technologie są przedstawione w maksymalnie wyczerpujący sposób.

Ważne jest, by mieć świadomość przydatności każdego z wykorzystywanych składników. Wybieramy wyłącznie najlepsze składniki, by dać skórze to, co najlepsze dla jej zdrowia.

Ponadto, poza przepisami, zwracamy uwagę także na opinie Europejskiego Komitetu Naukowego ds. Bezpieczeństwa Konsumenta. Wszelkie podejrzenia dotyczące składnika - potwierdzone konsensusem naukowym - inicjują proces eliminacji lub zastąpienia tego składnika innym, lepiej dostosowanym do potrzeb skóry.

company- formulas laboratory

Wybieramy głównie rozpuszczalne w tłuszczach filtry przeciwsłoneczne i optymalizujemy sposób, w jaki są zintegrowane z naszymi produktami, by zapewnić im także możliwie najwyższą wodoodporność. 

Takie podejście gwarantuje, że ochrona przed słońcem wytrzymuje na skórze i ogranicza wpływ filtrów słonecznych na ekosystem morski, respektując w ten sposób jego naturę. Testy przeprowadzone przez niezależne organy dowiodły, że nasze produkty nie są toksyczne dla koralowców i nie powodują ich wybielania. Testy te wykazały również, że nasze filtry nie mają wpływu na aktywność fotosyntezy glonów morskich.

W związku z tym dążymy do kontrolowania wszystkich makro- i mikroskładników, które mogą być słabo tolerowane przez skórę i które mogłyby zaszkodzić różnorodności biologicznej.

company- commitments marine ecosystem

Każdego dnia zobowiązujemy się do:

 • Rozwoju dużych formatów: nasze portfolio to pionier w oferowaniu produktów pełnowymiarowych, o dużym litrażu. Chcemy kontynuować tę ścieżkę, by zużywać do produkcji jak najmniej materiału.
 • Ograniczania treści w naszych opakowaniach: dlatego większość z naszych produktów nie posiada już pudełek ani ulotek.
 • Zrównoważonego cyklu zamówień, zwłaszcza kartonów, które pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony, z certfikatem FSC.
 • Gwarancji identyfikowalności całego łańcucha produkcyjnego i zaangażowanie naszych partnerów w ochronę środowiska: współpracujemy z producentami, którzy gwarantują doskonałą przejrzystość i wybieramy tych, których narzędzia są certyfikowane.
 • Redukcji i recyklingu odpadów przemysłowych i funkcjonalnych z różnych części firmy.
strive for sustainability