Skóra jest złożonym ekosystemem, który chroni nas przed niekorzystnym oddziaływaniem środowiska. Podczas niektórych terapii medycznych funkcjonowanie tego ekosystemu może być zaburzone, w konsekwencji czego skóra ulega wysuszeniu i podrażnieniu oraz swędzi.

Wiele chorób ogólnoustrojowych takich jak cukrzyca, niewydolność nerek czy zaburzenia hormonalne, znacząco wpływa na równowagę biologiczną skóry. Skóra staje się sucha i skłonna do podrażnień. Często pojawia się dokuczliwe swędzenie. Objawy te mogą znacząco wpływać na jakość życia.

Do

Kluczowe jest unikanie czynników, które mogą przyczyniać się do dalszego osłabienia skóry takich jak ekspozycja na promieniowanie UV, długotrwałe kąpiele, kontakt z szorstkimi tkaninami, drapanie, ekspozycja na ekstremalne temperatury itp.

Do

Pomocne jest stosowanie specjalistycznych dermokosmetyków, których zadaniem jest ochrona i odbudowa ekosystemu skóry osłabionej w przebiegu chorób przewlekłych oraz długotrwałych, obciążających terapii medycznych i zabiegów chirurgicznych .Podniesienie komfortu leczenia i samopoczucia pacjenta w trakcie leczenia chorób przewlekłych jest niezwykle istotne.

BIODERMA zdjecie produktu, Atoderm Xereane 150ml,  nawilzajacy balsam do skory po chemioterapii

Skóra osłabiona wskutek zabiegów medycznych

Skóra sucha na skutek działania kuracji leczniczych lub chorób

podejście MEDI-SECURE

Atoderm Xereane

(1 opinia)

Nawilżający balsam o działaniu łagodzącym dla skóry przesuszonej w wyniku chorób przewlekłych i terapii medycznych.

Dla kogo?

Dla całej rodziny (dzieci powyżej 3. roku życia)

Zlokalizuj punkty sprzedaży

Sprawdź oferty i dostępność produktów w aptekach lub gabinetach w najbliższej okolicy

Znajdź punkt sprzedaży

Zamów online

Sprawdź oferty i dostępność produktów u naszych partnerów online