WYJĄTKOWE PODEJŚCIE W OCZYSZCZANIU WRAŻLIWEJ SKÓRY

 

BIODERMA, jako jedna z marek NAOS, tworzy swoje produkty w duchu ekobiologii. Ekobiologia opiera się na zasadzie, że skóra jest nieustannie ewoluującym ekosystemem, który wchodzi w interakcje z otoczeniem i którego zasoby naturalne oraz mechanizmy należy chronić, działając na przyczyny dysfunkcji, a nie tylko na jej objawy. Woda micelarna Sensibio H2O została stworzona w zgodzie z tą wizją.

Rano i wieczorem, woda micelarna Sensibio H2O delikatnie usuwa z powierzchni skóry wszystkie czynniki drażniące, które mogą powodować zwiększenie wrażliwości skóry i dyskomfort.

 

SENSIBIO H2O: SKUTECZNE OCZYSZCZANIE WRAŻLIWEJ SKÓRY

Ponad 25 lat temu BIODERMA opracowała technologię micelarną, na bazie której powstał nasz kultowy produkt. Sensibio H2O to oryginalna dermatologiczna woda micelarna oczyszczająca skórę, która jednocześnie koi i pielęgnuje wrażliwą skórę. Jej wyjątkowa formuła nie wymagająca spłukiwania pozwala na skutecznie oczyszczanie skóry bez narażania jej na działanie drażniących endotoksyn znajdujących się w wodzie kranowej. Jednocześnie koi i utrzymuje naturalną równowagę skóry.

Technologia micelarna umożliwia skuteczne oczyszczanie skóry ze wszystkich zanieczyszczeń. Micele to środki oczyszczające (surfaktanty), składające się z dwóch części :

 

 • Hydrofilowa główka rozpuszczalna w wodzie, wiąże się z wacikiem i ułatwia zmywanie zanieczyszczeń
 • Lipofilowy ogonek wychwytuje zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Przyciąga cząsteczki tłuszczu, z którymi woda może sobie nie dawać rady.

Istnieje wiele różnych środków powierzchniowo czynnych, jednak wiele z nich jest zbyt drażniących dla skóry. W Sensibio H2O znajduje się tylko jeden środek powierzchniowo czynny - niejonowy ester glicerolu. Dlaczego? Ponieważ są podobne w swojej budowie do fosfolipidów obecnych w skórze. Dlatego właśnie micele zawarte w Sensibio H2O doskonale oczyszczają, jednocześnie dbając o naturalną równowagę skóry.

 

CZYM SĄ MICELE?

UDOWODNIONA SKUTECZNOŚĆ W OCZYSZCZANIU SKÓRY

Sensibio H2O usuwa:

99% smogu1 i makijażu2

1 Ocena kliniczna działania oczyszczającego z pyłów niskocząsteczkowych zanieczyszczających atmosferę na 11 badanych
2 Ocena skuteczności usuwania makijażu na 10 użytkownikach
SKUTECZNE OCZYSZCZANIE SKÓRY

SENSIBIO H2O: UTRZYMUJE NATURALNĄ RÓWNOWAGĘ SKÓRY

BIODERMA traktuje skórę jako ekosystem, którego równowagę należy chronić. Dzięki temu nasze dermokosmetyki zapewniają wysoką tolerancję i ukojenie dla wrażliwej skóry. Formuła wody micelarnej Sensibio H2O spełnia wszelkie wymogi zapewniające szacunek dla równowagi wrażliwej skóry.

 

MIKROBIOM: TWOJA TARCZA OCHRONNA DLA ZDROWEJ SKÓRY

Mikrobiom bywa nazywany “florą skóry”. Tworzą go miliardy pożytecznych mikroorganizmów występujących na powierzchni skóry. Ten ekosystem jest jak niewidzialny płaszcz ochronny, który chroni naskórek przed czynnikami drażniącymi. Mikrobiom jest niezbędny dla zdrowia skóry – jest jak tarcza. W dużej mierze odpowiada za skuteczność funkcji barierowej skóry. Właśnie dlatego należy go chronić i wzmacniać, wspierając jego różnorodność.

SENSIBIO H2O CHRONI 95%1 MIKROBIOMU SKÓRY – strażnika zdrowia naszej skóry.

1Ocena kliniczna wpływu Sensibio H2O na mikrobiom skóry po 24-28 dniach stosowania na 20 uczestnikach
 • Dr Michèle Sayag, allergologist
  Dr. Michèle Sayag, Allergist - BIODERMA.

  Miliardy bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów żyją na powierzchni naszej skóry i razem tworzą mikrobiom. Mikrobiom chroni nas przed chorobotwórczymi bakteriami. Dlatego tak ważne jest, aby chronić go, stosując kosmetyki do oczyszczania skóry, które go nie niszczą.

  Dr. Michèle Sayag, Allergist - BIODERMA.

KLUCZOWA ROLA pH

 

pH to termin chemiczny, pochodzący z francuskiego ‘potentiel hydrogène’ – potencjał wodoru. Oznacza jednostkę miary kwasowości. Średnie fizjologiczne pH skóry wynosi 5.5, co oznacza, że zdrowa skóra ma lekko kwaśne pH. Poziom kwasowości wpływa na skuteczność funkcji bariery ochronnej skóry.  

Każde zaburzenie równowagi pH skóry skutkuje problemami: suchością, wypryskami lub zwiększoną wrażliwością. Sensibio H2O ma fizjologiczne pH 5.5podobne jak pH zdrowej skóry. To sprawia, że podczas oczyszczania chroni barierę ochronną skóry.  Sensibio H2O zachowuje naturalną kwasowość skóry, co korzystnie wpływa na równowagę mikrobiomu.

SENSIBIO H2O: MNIEJ NIEPRZYJEMNYCH OBJAWÓW WRAŻLIWOŚCI

Badanie przeprowadzone we Francji przez Francuskie Towarzystwo Dermatologiczne na 20 000 ochotnikach pokazało, że około 30% populacji przynajmniej raz dziennie odczuwa nieprzyjemne objawy wrażliwości skóry. Mogą one być wynikiem niewłaściwego oczyszczania skóry twarzy, co pokazuje, jak ważna jest rola odpowiednich preparatów do oczyszczania skóry wrażliwej.

Sprawdziliśmy, czy Sensibio H2O zmniejsza dyskomfort wynikający z odczuwania nieprzyjemnych objawów wrażliwości skóry.

W tym celu przeprowadziliśmy badanie na 400 ochotnikach. Badanie zostało przeprowadzone we Francji przez dr. Charles’a TAIEB (Necker Hospital, Paryż) specjalizującego się we wrażliwości skóry.  

Aż 90%1 badanych odczuło zmniejszenie nieprzyjemnych objawów wrażliwości skóry po 28 dniach stosowania Sensibio H2O. Stosowanie Sensibio H2O pozwoliło na zmniejszenie nawet najbardziej uciążliwych objawów:

 • 100%2 swędzenie
 • 77%2 mrowienie
 • 73%2 uczucie ściągnięcia
 • 73%2 pieczenie
1 Badanie obserwacyjne dotyczące nieprzyjemnych odczuć, % satysfakcji, 400 badanych po 28 dniach stosowania Sensibio H2O
2 Test użytkowy, % satysfakcji, 33 badanych, po 21 dniach stosowania Sensibio H2O
 • Dr Michèle Sayag, allergologist
  Michèle Sayag, Allergist - BIODERMA.

  Codziennie oczyszczanie skóry niewłaściwymi preparatami może zaburzyć pH skóry. Konieczne jest używanie produktów, które mają fizjologiczne pH, zgodne z pH skóry.

  Michèle Sayag, Allergist - BIODERMA.

SKUTECZNE OCZYSZCZANIE BEZ UŻYCIA WODY

Sensibio H2O to oryginalna woda micelarna do oczyszczania wrażliwej skóry. Należy ją stosować 2 razy dziennie: rano i wieczorem. Skutecznie oczyszcza skórę z nagromadzonych zanieczyszczeń (smog, zanieczyszczenia, makijaż) bez użycia wody kranowej, która mogłaby podrażnić skórę. Wystarczy nasączyć wacik i delikatnie przesuwać go po skórze (bez pocierania), aby usunąć z jej powierzchni wszystkie czynniki drażniące, które mogą zwiększać wrażliwość skóry. Może być również stosowana do oczyszczania i demakijażu okolic oczu. Efekt: zdrowa, oczyszczona i ukojona skóra bez pozostałości czy tłustego filmu.

Sensibio H2O woda micelarna nr 1 w Europie

Codzienne oczyszczanie twarzy bez konieczności spłukiwania

Skóra wrażliwa Skóra normalna

Technologia Micellar

Sensibio H2O

(560 opinii)

Oryginalna woda micelarna oczyszczająca skórę. Koi i utrzymuje jej naturalną równowagę.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienny preparat oczyszczający do spłukiwania

Skóra wrażliwa

Dermatologiczna formuła

Sensibio Gel moussant

(140 opinii)

Łagodzący żel micelarny do oczyszczania twarzy o działaniu nawilżającym.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa

patent TOLÉRIDINE™

Sensibio Eye

(32 opinii)

Wygładzający i nawilżający krem do wrażliwej okolicy oczu.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

BIODERM zdjecie produktu, Sensibio Light krem lagodzacy 40ml

Codzienna pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa

patent TOLÉRIDINE™

Sensibio Light

(13 opinii)

Kojąco-nawilżająca pielęgnacja dla skóry wrażliwej.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież