Jeśli doskonale znasz i rozumiesz własną skórę, możesz dokonywać lepszych wyborów.

W kontekście środowiska zewnętrznego skóra jest naszą główną tarczą ochronną, narażoną na najwięcej zagrożeń. Właśnie dlatego powinniśmy mocniej się o nią troszczyć.

Od 25 lat, micele zawarte w Sensibio H2O naśladują budowę skóry, aby osiągnąć jeden, główny cel: delikatne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, makijażu i metabolitów, przy zachowaniu całkowitego szacunku dla skóry: jej naturalnej równowagi i ochronnego  filmu hydrolipidowego.

Your Skin - Sensibio

 

Nasza skóra może stać się wrażliwa na wszystkich etapach życia, a wpływa na to wiele różnych czynników. Jednym z nich jest stosowanie kosmetyków niedostosowanych do potrzeb swojej skóry, które potencjalnie mogą ją osłabić. Wiele z nich jest wytwarzanych z niskiej jakości składników zawierających drobne cząsteczki brudu, zwane „mikrocząsteczkami”.

 

Inne szkodliwe elementy, które należy wziąć pod uwagę to np. słaba jakość wody, warunki środowiskowe (ekspozycja na UV, zmiany temperatury, wiatr, zanieczyszczenia itp.), czynniki psychologiczne (takie jak stres) i hormonalne (na przykład cykl menstruacyjny). Skóra, jako pośrednik między naszą biologią wewnętrzną a światem zewnętrznym, jest codziennie narażona na wiele różnych elementów środowiska, które mogą potencjalnie ją uwrażliwić.

Czynniki, które mogą potencjalnie powodować wrażliwość skóry:

 • Fizyczne: promieniowanie UV, ekstremalne temperatury (upał, mróz), wiatr, pocieranie skóry, golenie skóry
 • Chemiczne: źle dobrane kosmetyki, mydła, woda kranowa 

 • Psychologiczne: stres, nadmierne emocje, wysokie pobudzenie

 • Hormonalne: cykl miesiączkowy

 • Inne czynniki: pikantne potrawy

 

Wrażliwa i nadwrażliwa oraz reaktywna skóra reaguje na bodźce, które normalnie nie powinny powodować reakcji. Wrażliwość skóry obniża jej poziom tolerancji. Im bardziej skóra jest wrażliwa, tym mniej składników toleruje. W przypadku wrażliwości skóry skóra reaguje tylko w pewnych okolicznościach i tymczasowo. W przypadku nietolerancji skóry reaktywność jest niemal stała, a poziom tolerancji jest bliski zeru.

Nadwrażliwość skóry jest częstym schorzeniem, które dotyka jedną trzecią dorosłych mężczyzn i kobiet, chociaż kobiety są bardziej na nią narażone niż mężczyźni. Niektóre rodzaje skóry są bardziej wrażliwe niż inne ze względów genetycznych; wykazano również, że wrażliwość ustępuje wraz z wiekiem.

Wrażliwość skóry może być wynikiem choroby skóry, jak trądzik różowaty lub łojotokowe zapalenie skóry. Jednak brak uwagi i troski o skórę w połączeniu z agresywnymi czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi mogą być również przyczyniać się do pojawienia się tego zjawiska.

Bioderma twarz kobiety

Wybieraj bezpieczne dermokosmetyki, które pomagają skórze budować odporność na zanieczyszczenia i wspierają jej naturalną równowagę.

 

Zwykły demakijaż już nie wystarcza

 

W ostatnich latach warunki środowiskowe bardzo się pogorszyły, co ma bezpośredni wpływ na kondycję skóry. W związku z tym inaczej powinniśmy podchodzić do jej codziennego oczyszczania: musi ono pomagać nam walczyć z zanieczyszczeniami i smogiem oraz ich szkodliwymi dla skóry skutkami. Kosmetyki stosowane do oczyszczania skóry muszą wspierać jej barierę ochronną, aby zapobiegać przenikaniu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń do wewnątrz. Powinny być równie istotnym krokiem pielęgnacyjnym, jak nakładanie odpowiednich kremów.

Wysokiej jakości micele zawarte w Sensibo H2O naśladują lipidy obecne w skórze, co sprawia, że ten płyn micelarny skutecznie oczyszcza skórę z makijażu, zanieczyszczeń, smogu i metali ciężkich, nie naruszając przy tym jej bariery ochronnej. Dzięki temu może być stosowany przez osoby z każdym rodzajem skóry i nawet najbardziej wrażliwą cerą.

 

Sensibio H2O to codzienne ukojenie i wsparcie dla wrażliwej skóry

 

Dzięki formule o wysokiej tolerancji i łagodnej substancji powierzchniowo-czynnej (ester glicerolu) Sensibio H2O szanuje naturalną barierę skóry i chroni jej delikatny film hydrolipidowy.

W Sensibio H2O używamy wysoko oczyszczonej wody (HPW), jakiej używa się m.in. przy produkcji leków. Jest ona bezpieczniejsza od kosmetycznej wody destylowanej – nie zawiera endotoksyn, co zmniejsza ryzyko podrażnień skóry. Fizjologiczne pH 5,5 sprawia, że płyn micelarny Sensibio H2O dodatkowo tonizuje skórę.

Sensibio H2O to dobra decyzja każdego dnia.

 

Your Skin - Sensibio H20 Ambassador- Tina

Dzięki formule o wysokiej tolerancji, Sensibio H2O szanuje naturalną barierę skóry i chroni jej delikatny film hydrolipidowy dzięki unikalnym surfaktantom - które są łagodne i neutralne dla skóry.

Sensibio H2O eliminuje ryzyko przedostawania się zanieczyszczeń do skóry, a dzięki pH = 5,5 szanuje jej naturalną fizjologię.

Płyn micelarny Sensibio H2O już od ponad 25 lat jest rekomendowany przez dermatologów na całym świecie, dzięki czemu stał się produktem must-have w oczyszczaniu skóry wrażliwej.

 

 

Aby zidentyfikować czynniki wyzwalające lub  odpowiedzialne za reakcje skórne, skontaktuj się z dermatologiem. Lekarz zbada cię, by wykluczyć możliwość trądziku różowatego lub łojotokowego zapalenia skóry, które są stanami mogącymi wywołać nadwrażliwość skóry, i które wymagają specjalnego leczenia.

Your Skin - Sensibio

Postaraj się unikać potencjalnych czynników, wpływających na wrażliwość skóry.

Obejmuje to:

 • nadmierną ekspozycję na zimne temperatury,
 • produkty podrażniające skórę lub inwazyjne zabiegi kosmetyczne (agresywne oczyszczanie, złuszczanie, źle dopasowane kremy, itp.),
 • wystawianie skóry na działanie słońca bez kremu ochronnego (jednym ze szkodliwych skutków działania słońca jest zwiększenie wrażliwości skóry).
Your Skin - Sensibio
 • Używaj tylko kojących produktów kosmetycznych i ogranicz ich liczbę.
 • Oczyszczaj twarz za pomocą łagodzących produktów o wysokiej tolerancji, najlepiej produktóc bez spłukiwania, które nie zawierają  zapachu,  konserwantów i środków powierzchniowo-czynnych.
 • Bądź ostrożna podczas osuszania twarzy: nie wycieraj jej, lecz delikatnie osuszaj.
Your Skin - Sensibio
 • Raz lub dwa razy dziennie aplikuj krem o bardzo wysokiej tolerancji (najlepiej bezzapachowy, bez dodatku konserwantów lub środków powierzchniowo-czynnych), który został specjalnie opracowany do walki z wrażliwością skóry. 
 • Raz lub dwa razy w tygodniu delikatnie nakładaj intensywnie ​​nawilżający preparat lub krem, działający jak maska. Ponadto wykonuj minimalistyczny makijaż, który nie wpłynie na wrażliwość Twojej skóry.
Your Skin - Sensibio