W 1995, Laboratorium BIODERMA stworzyło pierwszą wodę micelarną na świecie.
 

Przy współpracy z dermatologami, Bioderma opracowała produkt, który najlepiej odpowiada naturalnej biologii skóry niezależnie od stopnia jej wrażliwości: Sensibio H2O. Był to przełomowy moment, ponieważ Sensibio H2O był całkowicie nowym produktem w pełni kompatybilnym ze skórą, służącym do oczyszczania skóry w jednym kroku, bez spłukiwania. Zrewolucjonizowało to dotychczasowy, "tradycyjny" sposób oczyszczania skóry z pomocą mleczka i tonizującej wody, sprawiając, że codzienny demakijaż stał się o wiele prostszy, szybszy i bardziej wydajny. Obecnie Sensibio H2O marki Bioderma jest jednym z najbardziej znanych i cenionych produktów do oczyszczania skóry, rekomendowanym przez dermatologów na całym świecie.

 

Ta innowacyjna woda micelarna, pionierski wynalazek w dziedzinie pielęgnacji skóry, zrewolucjonizowała rytuał oczyszczania skóry na całym świecie. Demakijaż stał się teraz łatwiejszy i zdrowszy dla skóry, a płyn micelarny pokochały kobiety na całym świecie: butelka płynu micelarnego Sensibio H2O sprzedawana jest co dwie sekundy!

 

Jednak co najważniejsze: nasze wody micelarne dostosowane są do wszystkich potrzeb i rodzajów skóry, dzięki opracowanej technologii micelarnej, która szanuje naturalną barierę ochronną każdej skóry.

Twarz osoby używającej płynu micelarnego

 

Surfaktanty, czyli myjące środki powierzchniowo-czynne mają dwa bieguny: hydrofilowy (który jest rozpuszczalny w wodzie) oraz lipofilowy (wychwytujący cząsteczki brudu, odporny na wodę). Za każdym razem, gdy surfaktant jest aplikowany na skórę, zmienia się w tak zwaną  "micelę", mającą postać niewidocznej mikrocząsteczki.

Sama woda nie jest w stanie usunąć cząsteczek brudu, które gromadzą się na skórze każdego dnia, zwłaszcza w strefie T skłonnej do przetłuszczania. Z tego powodu większość produktów do higieny skóry twarzy zawiera środki powierzchniowo-czynne, usuwające z niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Niestety, w kosmetykach często stosuje się bardzo szeroki wachlarz środków powierzchniowo-czynnych, które często mogą podrażniać skórę. Agresywne środki powierzchniowo-czynne mogą uszkadzać ochronny film hydrolipidowy skóry

Wszystkie płyny micelarne Bioderma zawierają tylko jeden środek powierzchniowo-czynnyestry kwasów tłuszczowych. Ich struktura jest inspirowana fosfolipidami błon komórkowych naturalnie występujących w skórze. Dzięki temu płyny micelarne BIODERMA oczyszczają skórę z  szacunkiem dla jej naturalnej bariery hydrolipidowej.

Woda zawarta w naszych płynach micelarnych gwarantuje bezpieczne oczyszczanie, które chroni naturalną barierę ochronną skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej. Wyprodukowane wyłącznie ze składników przyjaznych skórze, starannie dobranych przez Laboratorium Bioderma i inspirowanych jej biologią, nie wymagają spłukiwania. Nie pozostawiają na skórze tłustego filmu, przez co dodatkowo zapewniają jej poczucie naturalnego komfortu. 

Bioderma_crealine_25_ans

Oprócz usuwania makijażu, każda z butelek naszych płynów micelanych głęboko oczyszcza skór i chroni ją przed agresywnymi zanieczyszczeniami środowiska. Oprócz makijazu, Sensibio H2O usuwa także drobne cząsteczki brudu, metale ciężkie, czy pyłki, które w ciągu dnia gromadzą się na skórze.

Ponadto, każda z naszych formuł zawiera łagodny środek powierzchniowo-czynny oraz składnik dostosowany z myślą o każdym z rodzajów skóry.

Your Skin - Sensibio

Sensibio H2O woda micelarna nr 1 w Europie

Codzienne oczyszczanie twarzy bez konieczności spłukiwania

Skóra wrażliwa Skóra normalna

Technologia Micellar

Sensibio H2O

(566 opinii)

Oryginalna woda micelarna oczyszczająca skórę. Koi i utrzymuje jej naturalną równowagę.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienne oczyszczanie twarzy bez konieczności spłukiwania

Skóra mieszana i tłusta Skóra ze skłonnością do trądziku

Technologia Micellar

Sébium H2O

(101 opinii)

Oryginalna woda micelarna oczyszczająca skórę. Działa antybakteryjnie, zachowując jej naturalną równowagę.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienne oczyszczanie twarzy bez konieczności spłukiwania

Skóra odwodniona

patent AQUAGENIUM™

Hydrabio H2O

(116 opinii)

Oryginalna woda micelarna oczyszczająca skórę, która nawilża i utrzymuje jej naturalną równowagę.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienne oczyszczanie twarzy bez konieczności spłukiwania

Skóra z przebarwieniami

Opatentowana kombinacja składników aktywnych

Pigmentbio H2O

(30 opinii)

Oryginalna woda micelarna oczyszczająca i rozjaśniająca skórę, która utrzymuje jej aturalną równowagę.

Dla kogo?

Dorośli