W 1995, Laboratorium BIODERMA stworzyło pierwszą wodę micelarną na świecie.
 

Przy współpracy z dermatologami, Bioderma opracowała produkt, który najlepiej odpowiada naturalnej biologii skóry niezależnie od stopnia jej wrażliwości: Sensibio H2O. Był to przełomowy moment, ponieważ Sensibio H2O był całkowicie nowym produktem w pełni kompatybilnym ze skórą, służącym do oczyszczania skóry w jednym kroku, bez spłukiwania. Zrewolucjonizowało to dotychczasowy, "tradycyjny" sposób oczyszczania skóry z pomocą mleczka i tonizującej wody, sprawiając, że codzienny demakijaż stał się o wiele prostszy, szybszy i bardziej wydajny. Obecnie Sensibio H2O marki Bioderma jest jednym z najbardziej znanych i cenionych produktów do oczyszczania skóry, rekomendowanym przez dermatologów na całym świecie.

 

Ta innowacyjna woda micelarna, pionierski wynalazek w dziedzinie pielęgnacji skóry, zrewolucjonizowała rytuał oczyszczania skóry na całym świecie. Demakijaż stał się teraz łatwiejszy i zdrowszy dla skóry, a płyn micelarny pokochały kobiety na całym świecie: butelka płynu micelarnego Sensibio H2O sprzedawana jest co dwie sekundy!

 

Jednak co najważniejsze: nasze wody micelarne dostosowane są do wszystkich potrzeb i rodzajów skóry, dzięki opracowanej technologii micelarnej, która szanuje naturalną barierę ochronną każdej skóry.

Your Skin - Sensibio

 

Surfaktanty, czyli myjące środki powierzchniowo-czynne mają dwa bieguny: hydrofilowy (który jest rozpuszczalny w wodzie) oraz lipofilowy (wychwytujący cząsteczki brudu, odporny na wodę). Za każdym razem, gdy surfaktant jest aplikowany na skórę, zmienia się w tak zwaną  "micelę", mającą postać niewidocznej mikrocząsteczki.

Sama woda nie jest w stanie usunąć cząsteczek brudu, które gromadzą się na skórze każdego dnia, zwłaszcza w strefie T skłonnej do przetłuszczania. Z tego powodu większość produktów do higieny skóry twarzy zawiera środki powierzchniowo-czynne, usuwające z niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Niestety, w kosmetykach często stosuje się bardzo szeroki wachlarz środków powierzchniowo-czynnych, które często mogą podrażniać skórę. Agresywne środki powierzchniowo-czynne mogą uszkadzać ochronny film hydrolipidowy skóry

Wszystkie płyny micelarne Bioderma zawierają tylko jeden środek powierzchniowo-czynnyestry kwasów tłuszczowych. Ich struktura jest inspirowana fosfolipidami błon komórkowych naturalnie występujących w skórze. Dzięki temu płyny micelarne BIODERMA oczyszczają skórę z  szacunkiem dla jej naturalnej bariery hydrolipidowej.

Woda zawarta w naszych płynach micelarnych gwarantuje bezpieczne oczyszczanie, które chroni naturalną barierę ochronną skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej. Wyprodukowane wyłącznie ze składników przyjaznych skórze, starannie dobranych przez Laboratorium Bioderma i inspirowanych jej biologią, nie wymagają spłukiwania. Nie pozostawiają na skórze tłustego filmu, przez co dodatkowo zapewniają jej poczucie naturalnego komfortu. 

Bioderma_crealine_25_ans

Oprócz usuwania makijażu, każda z butelek naszych płynów micelanych głęboko oczyszcza skór i chroni ją przed agresywnymi zanieczyszczeniami środowiska. Oprócz makijazu, Sensibio H2O usuwa także drobne cząsteczki brudu, metale ciężkie, czy pyłki, które w ciągu dnia gromadzą się na skórze.

Ponadto, każda z naszych formuł zawiera łagodny środek powierzchniowo-czynny oraz składnik dostosowany z myślą o każdym z rodzajów skóry.

Your Skin - Sensibio

 • Codzienne oczyszczanie (bez wody)

  Skóra wrażliwa Skóra normalna

  technologia micelarna

  Sensibio H2O

  Przede wszystkim kojące oczyszczenie

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Sebium H2O 500ml Bioderma
 • Codzienne oczyszczanie (bez wody)

  Skóra tłusta, mieszana Skóra ze skłonnością do trądziku

  technologia micelarna

  Sébium H2O

  Dermatologiczny płyn micelarny, oczyszcza i zmywa makijaż, nie przesuszając skóry.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Hydrabio H2O 500ml Bioderma
 • Codzienne oczyszczanie (bez wody)

  Skóra odwodniona

  patent AQUAGENIUM™

  Hydrabio H2O

  Dermatologiczna woda micelarna, która delikatnie oczyszcza skórę, usuwa makijaż, nawilża.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Codzienne oczyszczanie (bez wody)

  Skóra z przebarwieniami

  Opatentowana kombinacja składników aktywnych

  Pigmentbio H2O

  Skuteczne oczyszczanie skóry wspomagające rozjaśnianie przebarwień.

  Dla kogo?

  Dorośli