woman-smiling

Nasza skóra otula nas i chroni przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. To nasza tarcza ochronna, będąca jednocześnie dynamicznym ekosystemem, który reaguje ze środowiskiem. Musimy chronić i wspierać jej ekosystem, odwdzięczając jej się za to, że chroni nas każdego dnia.

Skóra funkcjonuje zgodnie z rytmem swojego biologicznego zegara:

  • Za dnia stanowi ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Nocą regeneruje się oraz usuwa toksyny i metabolity

Aby wspierać jej wewnętrzną równowagę i chronić film hydrolipidowy, który stanowi naturalną barierę ochronną, musimy chronić ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zobacz, co jej szkodzi i naucz się, jak odwdzięczyć jej się odpowiednim szacunkiem i wsparciem:

#1: Makijaż

Nagromadzenie kosmetyków na skórze może jej bardzo zaszkodzić. Zalegające na skórze resztki kosmetyków zatykają pory i nie pozwalają skórze „oddychać”. Pozostawiony na noc na skórze makijaż staje się kolejnym zanieczyszczeniem, który przyśpiesza starzenie skóry i podrażnia ją, zwiększając jej wrażliwość.

Warto wiedzieć, że nie  wszystkie płyny micelarne respektują barierę ochronną skóry i nadają się do wrażliwej cery. Ponieważ makijaż wykonujemy (i zmywamy!) niemal każdego dnia, stosowany płyn micelarny powinien być nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim szanować równowagę skóry: jej florę i barierę ochronną.

Sensibio H2O to perfekcyjna kombinacja skuteczności i delikatności. Usuwa 99% makijażu z szacunkiem dla jej bariery ochronnej.

Your-skin-sensibio-amy-ambassador

#2: Zanieczyszczenia: niewidoczny wróg Twojej skóry

Zanieczyszczenie powietrza ma bezpośredni negatywny wpływ na kondycję skóry. Kurz, dym papierosowy, spaliny, pyły niskocząsteczkowe, ozon, związki organiczne i tlenek węgla – wszystkie te czynniki bombardują naszą skórę w dzień i w nocy. Atakują nas nawet, jeśli większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Zakurzone meble, urządzenia elektroniczne, ogrzewanie czy klimatyzacja nie służą naszej skórze. Pamiętaj o tym i chroń swoją skórę właściwie.

Sensibio H2O eliminuje aż 98% pyłów niskocząsteczkowych PM 2,5 – PM 1 (smog) osadzonych na powierzchni i w głębi naskórka.

Your Skin- Sensibio - Ambassador

# 3 Metale ciężkie

Tak samo jak smog, metale ciężkie z powietrza osadzają się na naszej skórze i przedostają przez nią do organizmu. Zaburzają prawidłowe funkcjonowanie skóry, w dłuższej perspektywie niszcząc jej florę i barierę ochronną. Wywołują podrażnienie i stan zapalny skóry, więc należy każdego dnia usuwać je, odpowiednio oczyszczając cerę.

Sensibio H2O eliminuje 78% metali ciężkich osadzonych na powierzchni i w głębi naskórka.

charlotte sensibio 25 ans

# 4 Pyłki: wyzwalacz podrażnień i alergii

10-30% ludzi na świecie to alergicy, a alergie często są związane z reakcją skóry.

Ze względu na swój rozmiar pyłki nie są wstanie przenikać do organizmu przez skórę.  Są jednak w stanie to zrobić cząsteczki, z których pyłki się składają – w szczególności cząsteczki alergenów (białka, glikoproteiny i proteazy). Wnikając do skóry, podrażniają ją i zwiększają jej reaktywność.

Sensibio H2O koi skórę i usuwa z jej powierzchni aż 99% cząsteczek pyłków, które gromadzą się na niej w ciązgu dnia.

Your Skin - Sensibio - Ambassador

# 5 Pot: zdrowa reakcja organizmu

Podczas wysiłku fizycznego i upałów, nasze gruczoły produkują pot, który dostaje się przez pory na zewnątrz organizmu, chłodząc go.

Każdy trening zakończ oczyszczeniem skóry Sensibio H2O, który uwolni ją od potu, który może podrażniać skórę i sprawiać dyskomfort.

W dzisiejszy świecie nie unikniesz drażniących czynników zewnętrznych, które atakują Twoją skórę. Jednak Twoją decyzją jest, czy będziesz przed nimi chronić swoją skórę. Sensibio H2O chce Cę w tym wspierać.

Your Skin - Sensibio