Error message

Could not retrieve the oEmbed resource.

Jako dermatologiczny dział NAOS, Bioderma dba o zdrowie Twojej skóry, i zobowiązuje się do wspierania służby zdrowia poprzez szerzenie informacji o najlepszych praktykach ochrony zdrowia podczas pandemii koronawirusa COVID-19.

Kryzys zdrowotny, przez który przechodzimy ostatnio, skłania nas do częstego mycia rąk. Służby zdrowia zalecają częste i dokładne mycie rąk zarówno żelami myjącymi, jak i preparatami na bazie alkoholu .

"Mydło lub żel myjący to skuteczna alternatywa dla żelów na bazie alkoholu". Dr Dréno, Profesor Dermatologii, CHU Nantes

Bioderma - Handwash

Jednak skóra z biegiem czasu może utracić naturalne zdolności obronne i ochronne. Wielokrotne mycie rąk ma rzeczywisty wpływ na ekosystem skóry i redukcję ilości lipidów, które w naturalny sposób chronią skórę przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku  stosowania środków odkażających do rąk nawet kilka razy dziennie, które ze względu na wysoką zawartość alkoholu osłabiają film hydrolipidowy, i mogą wpływać na odwodnienie skóry.

Bioderma - Skin Schema

Profesor Dominique Tennstedt z U.C.L Dermatology Service zapewnia, że tak czy inaczej lepiej jest myć dłonie ze zwieokrotnioną częstością. Dlatego rekomendujemy, by stosować w tym celu przebadane dermatologicznie, delikatnie oczyszczające żele lub olejki.

By zachować zdrowie skóry na dłużej, ważne jest także jej intensywne, głębokie nawadnianie.

Bioderma - Handcream
  • Docteur-Dreno covid-19
    Dr Dréno, Professor of Demartology - CHU Nantes.

    Nawilżanie rąk rano i wieczorem za pomocą zmiękczającego kremu, nawet dwa do trzech razy dziennie pomaga chronić i odbudowywać film hydrolipidowy. Dla osób noszących maseczki ochronne ważne jest nawilżanie twarzy rano oraz wieczorem.

    Dr Dréno, Professor of Demartology - CHU Nantes.

Bardziej niż kiedykolwiek, powinniśmy skupiać się na ochronie bariery skórnej: myć ręce tak często, jak to konieczne i aplikować krem ​​nawilżający po każdym oczyszczaniu. Te małe gesty pozwolą zadbać o barierę ochronną skóry, dzięki czemu na dłużej będzie mogła ona pełnić swoją naturalną funkcję obronną.

 

Jakich produktów do codziennej higieny powinienem używać?

Wiemy, że wielu z Was pyta o najbardziej odpowiednie produkty do codziennego stosowania. Aurélie Guyoux, szefowa działu badań i rozwoju w NAOS, odpowiada na wszystkie kwestie, które poruszyliście w naszych mediach społecznościowych.

 

Jakiego rodzaju produktów myjących lub pielęgnacyjnych powinienem użyć, aby uchronić się przed COVID-19?

 

Wiemy, że wirus jest "wrażliwy" na środki do oczyszczania oraz środki myjące. Dlatego ważne jest, by regularnie i często myć ręce zgodnie z zaleceniami WHO. Wszystkie produkty myjące wydają się być skuteczne. Produkty Bioderma z kolei wyróżniają się tym, iż zawierają specyficzne składniki oczyszczające, które łączą wysoką skuteczność z poszanowaniem naturalnej bariery ochronnej skóry. Wszystkie produkty Bioderma do higieny i pielęgnacji zostały przetestowane pod nadzorem medycznym, a ich skuteczność oraz tolerancja zostały potwierdzone. Możesz je stosować bezpiecznie.

 

Czy powinienem stosować określone produkty o właściwościach antybakteryjnych, w szczególności zawierające jony miedzi i/lub jony cynku?

Nie mamy dowodów na wyższą skuteczność produktów o właściwościach antybakteryjnych przeciwko wirusowi COVID-19. Co więcej, wszelakie bakterie i wirusy nie są do siebie podobne. Tak więc, zgodnie z zaleceniami służb zdroiwa, najskuteczniejszym sposobem ochrony przed wirusem jest częste i dokładne mycie rąk, używanie ręcznika jednorazowego użytku, unikanie dotykania nosa/oczu/ust oraz utrzymywanie tzw. dystansu społecznego (1 metr odległości), a także kasłania i kichania w zgięcie łokcia. Oczywiście warto dbać także o naturalną barierę ochronną skóry, często nawilżając dłonie po ich oczyszczeniu.

 

Czy powinienem wybierać produkty zawierające SLS i/lub alkohol i unikać łagodnych środków czyszczących?

Niestety nie ma wielu badań naukowych wskazujących na specyficzną wrażliwość tego wirusa. Ale wiele wirusów, tak jak i koronawirus, powinno być wrażliwych na klasyczne, typowe produkty oczyszczające. Właśnie dlatego codzienna troska o skórę i zachowanie środków ostrożności jest ważne i służy zachowaniu naszego zdrowia. Środki ostrożności obejmują m.in. regularną higienę oraz zachowanie dystansu społecznego. By szanować naturalną funkcję barierową skóry, ważne jest, by wybierać także specjalistyczne produkty czyszczące dobrej jakości i regularnie stosować środki zmiękczające skórę w celu nawilżenia i regeneracji skóry.

Przestrzeganie środków ostrożności pozostaje najskuteczniejszym sposobem zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ochrony zdrowia siebie i innych. Zaangażowani w naszą misję zdrowotną chcielibyśmy przypomnieć zalecane przez Światową Organizację Zdrowia środki, by zachować zdrowie i zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Z dotychczasowych obserwacji wynika, że COVID-19 może być rozpoznany wszędzie, w tym najczęściej w obszarach o ciepłym, wilgotnym klimacie.

Nie ma powodu, by sądzić, że zimny klimat może wpływać na eliminację wirusa lub inne choroby. Normalna temperatura ciała człowieka wynosi ok. 36.5°C do 37°C, nizeależnie od zewnętrznej aury.

Rozpylenie alkoholu lub chloru na całe ciało nie zabije wirusów, które już dostały się do Twojego organizmu. Dodatkowo stosowanie tych substancji może szkodzić Twoim błonom śluzowym lub odzieży. Oczywiście zarówno alkohol, jak i chlor mogą pomagać nam w codzienności, jako środki dezynfekujące, jednak należy stosować je z odpowiednimi zaleceniami.

Nie, te szczepionki nie zapewnią skutecznej ochrony przed koronawirusem. COVID-19 jest wirusem nowym, totalnie innym i potrzebuje dedykowanej szczepionki. Obecnie trwają prace nad jej powstaniem, które aktywnie wspiera WHO.

Działanie antybiotyków wpływa wyłącznie na bakterie. COVID-19 z kolei jest wirusem, nie bakterią.

Do chwili obecnej nie ma żadnego konkretnego, zalecanego leku, który chroniłby nas lub leczył COVID-19. Niektóre terapie są w obecnym momencie badane i testowane w ramach badań klinicznych. WHO pomaga przyspieszyć prace badawczo-rozwojowe z wieloma partnerami.

Gorące napoje z pewnością dają poczucie komfortu, o ile ich temperatura nie jest zbyt wysoka. Niestety, praktykowanie picia gorących napojów nie będzie miało żadnego wpływu na ochronę przed wirusem COVID-19.

Gorąca kąpiel w każdym momencie może pomóc Ci się zrelaksować, jednak nie zahamuje choroby w przypadku zakażenia COVID-19.

Suszarki do rąk nie są skuteczne w eliminacji COVID-19. Lamp UV z kolei nie powinno się używać do steryzliacji rąk, ponieważ promieniowanie UV może prowadzić do podrażnień skóry.

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji, tutaj zasięgniesz kompleksowej porady: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters


Ponieważ dbając o siebie, pomagasz dbać o tych, których kochasz  Bioderma jest całym sercem z Tobą w dobie światowego kryzysu. Chcemy, byś cieszył się dobrym zdrowiem, był bezpieczny i myślał pozytywnie.

Care first.