Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach z filtrem i jak dobrać odpowiednią fotoprotekcję do twarzy i ciała.

Kochamy ciepłe promienie słońca na twarzy. Przebywanie na słońcu może wpływać korzystnie na nasze zdrowie: zwiększa syntezę witaminy D, wspiera układ odpornościowy, zwiększa wytwarzanie serotoniny – hormonu szczęścia.

Niestety te korzyści sprawiają, że często zapominamy o potencjalnym ryzyku związanym z przebywaniem na słońcu – negatywnych skutkach promieniowania UVB (oparzenia, B= burning) i UVA (szybsze starzenie, A=ageing). Wtedy na pomoc wkracza BIODERMA.

Od ponad 40 lat, Photoderm chroni każdy rodzaj skóry w podwójny sposób: na zewnątrz (filtry) przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB oraz od środka, dzięki patentowi CELLULAR BIOPROTECTION™, który wzmacnia naturalne zdolności skóry do ochrony przed słońcem.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie ekosystemy, z którymi ma styczność produkt chroniący przed słońcem, pierwszym z nich jest ekosystem naszej skóry. Pierwsze, o czym myślimy, tworząc produkty z fotoprotekcją, jest ich bezpieczeństwo i skuteczność na wszystkich rodzajach skóry, szczególnie na skórze wrażliwej.

SPF, czyli Sun Protection Factor służy do określania stopnia ochrony przed promieniowaniem UVB, które powoduje oparzenia słoneczne. Im wyższy wskaźnik SPF, tym lepsze działanie chroniące przed promieniowaniem.

 • SPF 30 – SPF 50 to wysoka ochrona
 • SPF 50+ to bardzo wysoka ochrona

Należy jednak pamiętać, że nawet najwyższy SPF nie chroni skóry w 100%.

SPF-30-and SPF-50-sunscreen

Wybierając SPF, weź pod uwagę czynniki takie jak: wiek, karnacja czy skłonności do oparzeń.

Jeśli posiadasz jasną karnację, a Twoja skóra jest wrażliwa, skłonna do zaczerwienień lub oparzeń, wybierz SPF 50+

Jeśli masz jasną karnację i dopiero zaczynasz sezon na opalanie, wybierz SPF 50+

Jeśli szukasz fotoochrony dla dzieci, zawsze wybieraj SPF 50+

Jeśli masz ciemniejszą karnację, łatwo się opalasz i raczej nie masz skłonności do oparzeń, możesz wybrać SPF 30

Jeśli zdążyłaś/eś już spędzić trochę czasu na słońcu i się opalić, możesz wybrać SPF 30

  sunscreen-for-face

  Produkty do fotoprotekcji zazwyczaj zawierają różne filtry, aby zagwarantować maksymalną ochronę. Każdy filtr ma swoje zadanie – albo zabezpiecza przed krótkimi lub długimi promieniami UVA, UVB lub przed oboma.

  Są dwa rodzaje filtrów, które chronią przed promieniowaniem UV: chemiczne i mineralne.

  1. Filtry chemiczne absorbują promieniowanie UV, aby uchronić skórę przed pochłanianiem ich. Skutecznie chronią przed UV.   

  Istnieje około 30 filtrów chemicznych. W BIODERMA zdecydowaliśmy się używać tylko około 10 z nich – tych, które są przyjazne dla skóry i dla środowiska.

  2. Filtry mineralne pozostają na powierzchni skóry i jak lustro odbijają i rozpraszają promienie słoneczne. W związku z tym działaniem, nazywane też są filtrami fizycznymi.  

  Filtry mineralne mają pudrową konsystencję. Nasze badania potwierdzają, że filtry mineralne pomagają zmniejszyć wydzielanie sebum, co sprawia, że to idealne filtry dla skóry tłustej i skłonnej do trądziku. Są również przyjazne dla alergików, ponieważ są lepiej tolerowane przez wrażliwą i reaktywną skórę niż filtry chemiczne.  

  mineral-vs-chemical-sunscreen

  Stosując krem z filtrem na twarz, pamiętaj, aby był on ostatnim krokiem pielęgnacji. Możesz na niego nałożyć makijaż. Wiele produktów z linii Photoderm stanowi świetną bazę pod makijaż lub zawiera pigmenty, które pozwalają Ci wyrównać cerę – to kremy BB lub słoneczne podkłady.

  Produkty do fotoochrony ciała najlepiej nakładać na 20 minut przed ekspozycją słoneczną. Mimo, że są one wodoodporne, wycieranie skóry ręcznikiem może zetrzeć również produkt, zmniejszając jego skuteczność. Dlatego po każdym wyjściu z wody i osuszeniu skóry ręcznikiem, powinno się powtórzyć aplikację kremu.

  Najlepiej powtarzać aplikację co 2 godziny – zarówno na ciało, jak i twarz.

  applying-sunscreen

  photoderm-sunscreen

  Twoja skóra ma naturalne zdolności obronne przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi - w tym przed słońcem. Wytwarza melaninę, która sama w sobie jest filtrem chroniącym przed promieniowaniem UVB.  Niestety nasza wewnętrzna ochrona nie zawsze wystarcza.

  Większość produktów do fotoprotekcji bazuje na powierzchownej ochronie. W BIODERMA robimy coś więcej, wychodząc ponad standardowe filtry przeciwsłoneczne – wzmacniamy naturalne zdolności obronne skóry

  Większość dermokosmetyków z gamy Photoderm zawiera w składzie patent CELLULAR BIOPROTECTIONTM, pierwszy patent z udowodnionym działaniem wzmacniającym zdolności obronne skóry przed słońcem. Ta wyjątkowa ochrona skóry od środka pobudza komórki do wzmocnienia własnych mechanizmów chroniących przed słońcem i powodowanymi przez nie uszkodzeniami.  

  Podczas prowadzenia badań klinicznych na wrażliwej skórze, naszym priorytetem zawsze jest udowodnienie skuteczności dermokosmetyków z linii Photoderm. Współpracujemy z niezależnymi laboratoriami. Nasze testy prowadzimy zawsze pod kontrolą dermatologiczną, aby zagwarantować bezpieczeństwo naszych produktów dla wrażliwej skóry, a także pod kontrolą pediatryczną, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych dermokosmetyków dla dzieci. 

  sunscreen-for-sensitive-skin

  reef-safe-sunscreen

  W BIODERMA naszym zobowiązaniem jest tworzenie dermatologicznych produktów przeciwsłonecznych, które szanują wszystkie ekosystemy, z którymi nasze produkty wchodzą w kontakt: skóry, ale także oceanów, rzek i jezior.  

  Składniki takie jak silikony czy niektóre filtry (octinoxate, oxybenzone) mogą być szkodliwe dla życia morskiego, w szczególności dla koralowców. Należy jednak pamiętać, że stosując produkty z filtrami, które nie są przyjazne dla środowiska, szkodzimy nie tylko koralowcom, ale także innym wodnym populacjom jak np. planktonowi słodkowodnemu, Posydonii czy algom. W BIODERMA nie używamy składników, które mogą być szkodliwe dla ekosystemu wodnego i testujemy nie tylko nasze składniki, ale także końcowe produkty, aby mieć pewność że nie mają szkodliwego wpływu na ekosystem wodny.

  Bioderma Photoderm

  Ochrona przeciwsłoneczna

  Ochrona skóry przed słońcem

  Photoderm

  Bioderma Photoderm

  Szukasz bezpiecznego produktu do opalania dla dzieci, z najwyższym współczynnikiem SPF lub najlepszego kremu do opalania dla twojej skóry? 

  Nasze rozwiązanie: Photoderm - linia produktów przeciwsłonecznych dla wszystkich rodzajów skóry. Stworzone z myślą o zdrowej skórze, produkty Photoderm wyróżniają się spośród produktów dostępnych na rynku rewolucyjną konsystencją i najskuteczniejszą ochroną przed promieniowaniem UVA/UVB. Cała seria zawiera patent CELLULAR BIOPROTECTIONTM, który chroni DNA komórek skóry. Photoderm to produkty zalecane przez dermatologów, dostosowane do potrzeb każdej skóry, aby zabezpieczyć ją przed szkodliwym działaniem słońca.