#SKINBODYGUARD - Skóra bardzo sucha, wrażliwa zimno - Pielęgnacja, Ochrona Zima. Bariera ochronna skóry.

Allez au contenu Allez à la navigation

Chroń swoje ciało przed zimnem z Atoderm
#SKINBODYGUARD
Zadbaj o swoją skórę i zapewnij jej optymalne warunki na zimę dzięki specjalistycznym poradom BIODERMA
Przesuń kursorem po poszczególnych etapach, aby odkryć kolejne epizody
  1. Listopad
  2. Grudzień
  3. Styczeń
  4. Luty
 
Epizod 1
Skóra, najbliższy opiekun ciała

Fizyczna granica pomiędzy naszym wnętrzem a światem zewnętrznym, między nami samymi a innymi, skóra chroni nasz organizm i stanowi podłoże dla zmysłu dotyku. Jest nie tylko zwykłą powłoką, ale organem w całym tego słowa znaczeniu, swoistym posłannikiem pozostającym w bezpośredniej relacji z mózgiem. Jako teren wymianyinterakcji, odgrywa kluczową rolę w systemie immunologicznym i spełnia liczne funkcje biologiczne, chemiczne oraz psychologiczne.

Co właściwie dzieje się wewnątrz skóry?

Zatrzymać bakterie i alergeny, wyleczyć rany zabliźniając je szybko i skutecznie, ostrzec mózg w przypadku wrogiej inwazji, regulować temperaturę ciała, chronić przed promieniami UV... Oto kilka zadań, jakim musi sprostać prawidłowo funkcjonująca bariera ochronna skóry. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia jest jej kolejną misją, niezbędną dla zachowania gładkiej i sprężystej skóry, ale także służącą ochronie podstawowych mechanizmów fizjologicznych organizmu.

Nasz naskórek nieustannie kontroluje zasoby wody w skórze, uzupełniając jej braki i ograniczając naturalne zjawisko odparowywania wody przez skórę, tzw. przeznaskórkową utratę wody (TEWL).  Gdy poziom nawilżenia staje się niewystarczający, bariera ochronna skóry ulega uszkodzeniu.

Opinia dermatologa
Dr Isabelle Baratte, Lekarz Dermatolog współpracujący ze szpitalem klinicznym "Hospices Civils de Lyon"

"Często tłumaczę moim pacjentom, że skóra w naturalny sposób broni się przed agresją z zewnątrz wytwarzając płaszcz hydrolipidowy, który absolutnie należy pielęgnować. Wybierając do codziennej higieny delikatny kosmetyk nie zawierający mydła, sprawiamy że, zarówno zimą jak i latem, skóra pozostaje gładka w dotyku i  nawilżona. Bardzo ważne jest, aby woda pod prysznicem czy podczas kąpieli nie była za gorąca, 35°C, nie więcej! A nawet 33°C w przypadku skóry atopowej. Dzięki temu nie ryzykujemy uszkodzenia tego drogocennego, naturalnego płaszcza ochronnego."

Nasze sugestie odnośnie produktów
Atoderm Gel douche

Nawilżający żel pod prysznic i do kąpieli o formule delikatnie perfumowanej do skóry suchej i normalnej

TwarzCiało

Kremowy żel pod prysznic do mycia twarzy i ciała do skóry normalnej i suchej

TwarzCiało

Skóra jest największym i najcięższym narządem ludzkiego organizmu! Jej całkowita powierzchnia u osoby dorosłej wynosi od 1,5 do 2m2 przy 3 do 4mm grubości.

Skóra sucha i skóra odwodniona nie są synonimami!

Każdego może spotkać chwilowy problem odwodnienia cery, nawet przy tłustej skórze. Skóra ma za mało wody i należy zapewnić jej odpowiednią pielęgnację nawilżającą.

Skóra sucha oznacza rodzaj skóry, który, aby móc zachować odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność, potrzebuje codziennej dawki pożywienia zawierającego zarówno wodę, jak i lipidy.

Sondaż

Czy według Ciebie Twoja skóra jest sucha?

Wskazówki i Praktyczne porady

W skórze znajduje się około 30% wody zawartej w ciele. Pomimo tego, iż pobiera niezbędne jej ilości prosto z organizmu, zaleca się pić każdego dnia od 1,5 do 2l wody (za wyjątkiem przeciwwskazania zdrowotnego). Uwaga, spożycie płynów powinno być równomiernie rozłożone przez cały dzień. Napoje, jak herbata czy kawa, również są brane pod uwagę!

 
NASTĘPNE SPOTKANIE

"WPŁYW CZYNNIKÓW ŚRODOWISKOWYCH NA TWOJĄ SKÓRĘ"