Bioderma Polska | Sébium Global Cover - olbrzymi postęp z punktu widzenia skóry skłonnej do trądziku

Allez au contenu Allez à la navigation

Sébium Global Cover - olbrzymi postęp z punktu widzenia skóry skłonnej do trądziku

  • Wysoki stopień krycia, ujednolicenie kolorytu skóry bez pozostawiania śladów
  • Eliminacja zmian trądzikowych i zaskórników
  • Regulacja błyszczenia się skóry
  • Zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych

 

 

 

W walce z niedoskonałościami, Laboratoire Dermatologique BIODERMA zawsze było prekursorem, gdyż doskonale rozumiało mechanizmy zaburzeń funkcjonowania skóry. Oferując Sébium Global Cover, Laboratoire Dermatologique BIODERMA proponuje podejście biologiczne, nie mające dotąd precedensu i korzystające z ostatnich odkryć medycznych, zwłaszcza z kluczowej roli zaburzenia w składzie sebum.

1) ZA DUŻO SEBUM?

 

Jak mówi doktor Michèle Sayag,Lekarz Alergolog i Dyrektor do spraw Strategii Medycznej BIODERMA, «niedoskonałości powstają z powodu bardzo wielu czynników».

 

Oczywiście, że skóra skłonna do tradziku produkuje za dużo sebum, które zatyka pory i powoduje powstawanie niedoskonałości. Jednakże oprócz łojotoku (nadmiernej produkcji sebum), zdarza się także brak równowagi jakościowej składu samego sebum, nazywany dysseborrhea (zaburzenie w składzie sebum). Jest ona jednym z czynników powstawania zmian trądzikowych na skórze.

BRAK RÓWNOWAGI W SKŁADZIE SEBUM TO ZABURZENIE POTWIERDZONE PRZEZ ŚWIAT MEDYCYNY.

Sebum składa się z witaminy E, kwasów tłuszczowych, wody, lipidów i skwalenu. W przypadku niedoskonałości, sebum, wydzielane nadmiernie przez gruczoły łojowe, ma zmieniony skład:

  • Po pierwsze, zmniejsza się zawartość witaminy E
  • Następnie, dochodzi do utlenienia skwalenu, co sprawia, że sebum staje się bardziej kleiste i gęstsze, przez co zatyka pory i powoduje powstawanie zaskórników.
  • I ostatecznie, zaburzone zostają normalne proporcje między poszczególnymi kwasami tłuszczowymi. Brak równowagi w składzie sebum sprawia, że skóra staje się trądzikowa. A jest to doskonały obszar do namnażania się bakterii.

W odróżnieniu od tradycyjnych środków pielęgnacyjnych, Sébium Global Cover jako pierwszy preparat stara się regulować zaburzenia wydzielania sebum.

 

2) PROBLEMATYCZNY MAKIJAŻ

Wiele dziewczyn i kobiet mających skórę o tendencjach trądzikowych stosuje rozmaite sposoby kamuflażu niedoskonałości w życiu codziennym. Podkłady, pudry, produkty przeciwzmarszczkowe, korektory... Nadmierne stosowanie produktów do makijażu, które często zanadto zwężają pory, powoduje, że niedoskonałości pogłębiają się. Zwłaszcza, jeśli wykonywany demakijaż pozostawia wiele do życzenia... Dermatolodzy często spotykają się z takimi zachowaniami Pacjentek, mówią wówczas o «trądziku kosmetycznym» opisując ten mechanizm pogarszania się stanu skóry. Jednakże, nie ma w tym nic dziwnego, że ktoś chciałby pokazywać światu swoją nieskazitelną twarz.

 

3) PODWÓJNE DZIAŁANIE BIOLOGICZNE W CELU ZOPTYMALIZOWANIA SKUTECZNOŚCI

Po raz pierwszy, Sébium Global Cover oferuje podwójne działanie biologiczne:

Przywrócenie zrównoważonego składu sebum w skórze o tendencjach trądzikowych

Eliminację nadmiaru sebum za pomocą formuły z kolorem, która błyskawicznie ukrywa niedoskonałości, a efekt zmatowienia utrzymuje się do 12 godzin.

TRWAŁE PRZYWRÓCENIE RÓWNOWAGI W SKŁADZIE SEBUM

Jako efekt badań naukowych prowadzonych przez Laboratoire Dermatologique BIODERMA, technologia SeboRestore opiera się na opatentowanym związku (Fluidactiv™ + Bakuchiol), który odtwarza biologicznie prawidłowe sebum, zbliżone do stanu zdrowej skóry, wraz ze wszystkimi jego naturalnymi funkcjami ochronnymi.

  • Opatentowany składnik Fluidactiv™ normalizuje jakość sebum i zapobiega utlenianiu skwalenu, co sprawia, że sebum jest bardziej płynne i nie powoduje powstawania zaskórników.
  • Bakuchiol reguluje poziom kwasów tłuszczowych w składzie sebum

 

DOSKONAŁE KRYCIE I BARDZIEJ KOMFORTOWE STOSOWANIE

Produkt koloryzujący Sébium Global Cover umożliwia doskonałe krycie skóry osobom, które nie chcą pokazywać się bez makijażu z powodu występujących na skórze niedoskonałości. Zapewnia on efekt błyskawicznego zmatowienia skóry, utrzymujący się do 12 h, dzięki trwałym pigmentom i pudrom matującym. Jego unikatowy skład umożliwia ujednolicenie koloryty skóry, bez pozostawiania śladów, bez wyraźnej granicy między makijażem a skórą oraz bez efektu maski.

 

4) Sébium Global Cover, PIELĘGNACJA I KOREKTOR W JEDNYM

Łatwy w zastosowaniu, Sébium Global Cover łączy dwa produkty w jednym

1/Pielęgnacja: płynna emulsja dająca satynowy efekt i puder wzmacniający strukturę skóry aby uzyskać efekt aksamitnego wykończenia.

2/Zielony korektor korygująco-łagodzący : zamknięty w małej zakrętce z lusterkiem, neutralizuje zaczerwienienia i łączy się ze skórą. Należy używać go miejscowo, dotykając zmienionych miejsc, przed zastosowaniem fluidu.

 

 

Gwarancja BIODERMA : doskonała tolerancja, nie powoduje powstawania zaskórników, preparat testowany dermatologicznie