Bioderma Polska | Czy wasze codzienne czynności powodują pojawianie się wyprysków?

Allez au contenu Allez à la navigation

Czy wasze codzienne czynności powodują pojawianie się wyprysków?

W okresie dojrzewania, także skóra przekształca się: ulega pogrubieniu, zaczyna się błyszczeć, staje się mniej delikatna w dotyku. Zaczynają pojawiać się niedoskonałości, wypryski, zaskórniki, które utrzymują się aż do wieku dorosłego. W tym przypadku lekarze mówią o «nieprawidłowościach wydzielania sebum», czyli zaburzeniach równowagi w składzie sebum skóry o tendencjach trądzikowych lub też o «trądziku kosmetycznym», czyli niedoskonałościach wynikających z niewłaściwego stosowania produktów do makijażu.

Czy wiecie, że wasze codzienne czynności mogą sprzyjać powstawaniu niedoskonałości?

BIODERMA prezentuje Wam kilka sposobów, które pozwolą ich uniknąć.

MAKIJAŻ

« Trądzik kosmetyczny» - słyszałaś o nim?

Czy to niedoskonałości, które mogą być spowodowane przez makijaż?

Ależ oczywiście! Okazuje się też, że źródłem ich powstawania może być stosowany podkład.

 

Czy można używać pudru lub kryjącego podkładu, kiedy ma się skórę trądzikową?

W czasach, gdy media społecznościowe promują « contouring » lub « layering », wszystkie te elementy łączą się, pogarszając stan naskórka. Jest to błędne koło: im więcej używa się podkładu, żeby ukryć wypryski, tym bardziej stan skóry się pogarsza. Radzimy wam więc stosowanie lekkiego makijażu, aby skóra była zdrowa i aby mogła oddychać. Należy także regularnie czyścić pędzle do makijażu, aby ograniczyć pojawianie się na nich bakterii, a tym samym zredukować pojawianie się zaczerwienień na twarzy.

OCZYSZCZANIE SKÓRY

Mam dużo wyprysków z widocznymi czubkami, więc mam zwyczaj używać środka do demakijażu, który je głęboko oczyszcza, ale mam wrażenie, że to wysusza skórę…

Mój dermatolog zawsze mówił, że to jest właśnie to, czego nie powinno się robić!

 

Oczyszczać twarz łagodnie i bez podrażniania skóry.

Bardzo istotne jest wypracowanie sobie rutyny oczyszczania twarzy rano i wieczorem. Pozwoli to na znaczące zmniejszenie niedoskonałości. Pomyślcie o zastosowaniu środka oczyszczającego odpowiedniego dla waszej skóry (poproście o poradę w aptece albo podczas wizyty u dermatologa) i starannie oczyszczajcie skórę z makijażu przed pójściem spać. Pójście spać z makijażem na twarzy powoduje nasilenie pojawiania się wyprysków i może sprawić, że usunięcie niedoskonałości stanie się jeszcze trudniejsze.

TELEFON

Czy wiesz, że Twój najlepszy przyjaciel to zarazem najgorszy wróg Twojej skóry?

Chcesz porozmawiać o moim telefonie? O tak, wiem doskonale, że trzeba go regularnie czyścić.

W jakim celu czyścimy telefon komórkowy?

Wielokrotny kontakt ekranu telefonu komórkowego z Twoją skórą w ciągu dnia może powodować pojawianie się niedoskonałości na obszarze policzków i skroni. Należy więc koniecznie pamiętać o regularnej dezynfekcji telefonu albo o używaniu słuchawek podczas rozmowy, aby uniknąć kontaktu ekranu telefonu z naskórkiem.