Dermatolog może przepisać Ci leczenie miejscowe (maści na krostki) lub doustne izotretynoiną. Leczenie jest skuteczne, ale jej efektem często są działania niepożądane.

 

Podczas kuracji miejscowych możesz spodziewać podrażnienia i zaczerwienienia skóry, a podczas leczenia izotretynoiną suchości – nie tylko skóry. Nie przerywaj leczenia – chodzi o zdrowie Twojej skóry!

Aby zapobiec podrażnieniom stosuj codziennie dermokosmetyki do pielęgnacji skóry trądzikowej, które jednocześnie łagodzą. Aby zapobiec suchości skóry – dermokosmetyki o silnym działaniu nawilżającym, specjalnie dopasowanym do potrzeb skóry trądzikowej.

 

P.S. Jeśli szukasz dermatologa, który pomoże Ci osiągnąć zdrową i piękną skórę, odwiedź naszą listę rekomendowanych gabinetów ☺

Pssst: znajdziesz w nich bezpłatne zestawy próbek, które wspomogą Twoją kurację 🎁

Sébium Sensitive to krem który możesz stosować codziennie. Załagodzi i nawilży skórę, jednocześnie zapobiegając powstawaniu pryszczy i zaskórników. Najlepiej sprawdzi się w trakcie leczenia miejscowego, kiedy pojawiają się działania niepożądane takie jak podrażnienie, pieczenie czy zaczerwienienie skóry. Sebium Sensitive może Ci towarzyszyć przez całe leczenie, ale też po jego zakończeniu. Podtrzymasz dzięki temu efekty leczenia.

Jak działa Sébium Sensitive?

Reguluje jakość i ilość sebum – odpowiada za to Technologia SEBORESTORETM, aby zobaczyć jak działa obejrzyj film

Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie powstałe w wyniku możliwego drażniącego działania leczenia miejscowego. Kompleks INFLASTOPTM, który hamuje wydzielanie czynników nasilających stan zapalny i zaczerwienienie. Dodatkowo odpowiada za ograniczenie powstawania nowych zmian.

W przypadku każdego typu skóry bardzo ważne jest jej prawidłowe nawilżenie. Sebium Sensitive zapewni nawilżenie do 12 h, jednocześnie delikatnie matując skórę. Ciesz się więc ukojoną, nawilżoną i zmatowioną skórą w trakcie leczenia miejscowego.

Sébium Hydra zalecany jest w trakcie leczenia izotretynoiną. Poprzez zastosowane leczenie, szczególnie w pierwszej jego fazie, skóra może być skrajnie sucha. Zadbaj więc o jej stałe nawilżenie i odżywienie. Dzięki temu leczenie będzie łatwiejsze.

Jak działa Sébium Hydra?

Przede wszystkim nawilża i odżywia skórę, która pod wpływem leczenia izotretynoiną może być skrajnie sucha. Składniki aktywne w postaci Ceramidów (naturalnie występują w skórze i stanowią jej naturalną ochronę przed utratą wody), xylitolu (cukru mającego właściwości nawilżające) oraz kompleksu glicerynowo – wazelinowego nawilża skórę i przywraca jej naturalny komfort nawet do 24h. Dodatkowo działa także przeciwzapalnie i łagodząco.

 • BIODERMA zdjecie produktu, Sebium Sensitive 30ml, krem wspomagajazy leczenie skory tradzikowej
 • Codzienna pielęgnacja skóry

  Skóra ze skłonnością do trądziku Skóra wrazliwa i osłabiona, z tendencją do trądziku

  kompleks INFLASTOP™

  Sébium Sensitive

  ()

  Pielęgnacja skóry trądzikowej, łagodzi, nawilża, eliminuje zaczerwienienia

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Codzienna pielęgnacja skóry

  Skóra ze skłonnością do trądziku

  patent FLUIDACTIV™

  Sébium Hydra

  ()

  Odżywcza i intensywnie nawilżająca pielęgnacja skóry podczas kuracji przeciwtrądzikowej

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Codzienny preparat oczyszczający do spłukiwania

  Skóra wrażliwa

  Dermatologiczna formuła

  Sensibio Gel moussant

  ()

  Łagodzący żel micelarny do oczyszczania twarzy o działaniu nawilżającym.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież