Bioderma Polska | Płyn micelarny

Allez au contenu Allez à la navigation

Płyn micelarny

Lepiej zrozumieć jego działanie

Płyn Micelarny Sensibio H2O
Share

Stworzony przez Laboratoire Dermatologique BIODERMA w 1991 r., płyn micelarny zrewolucjonizował demakijaż i codzienną higienę skóry. Dziś butelka Sensibio H20 jest sprzedawana na świecie co 3 sekundy! Płyny micelarne BIODERMA są doskonałą alternatywą dla zestawu mleczko do demakijażu + tonik. Bazują na technologii miceli, ale ich skład i ich ekskluzywna formuła sprawiają, że są całkowicie unikatowe.

Na Skróty
  1. Jakie jest zastosowanie płynu micelarnego?
  2. Czym są micele?
  3. Jak rozróżnić płyny micelarne?
  4. Jaka jest różnica między płynem micelarnym a wodą?
  5. Dlaczego istnieje wiele formuł płynów micelarnych?
Płyn micelarny

Jakie jest zastosowanie płynu micelarnego?

Płyn micelarny pozwala na jednoczesne usunięcie wszystkich zanieczyszczeń - makijażu, sebum oraz różnych nieczystości bez podrażniania skóry. Jest doskonale przystosowany do potrzeb codziennej higieny i pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwej skóry. Stosowany rano i wieczorem, sprawia, że skóra staje się gładka i miękka w dotyku. Szczególnie wskazany dla osób o skórze reaktywnej i nadwrażliwej, przy której zwykły kontakt z bawełną powoduje podrażnienie.

Czym są micele?

Micele są cząsteczką złożoną z łagodnych niejonowych substancji powierzchniowo czynnych (= czynniki myjące), mającą postać niewidzialnych mikrosfer. Micele posiadają 2 bieguny: rozpuszczalny w wodzie biegun hydrofilowy oraz biegun lipofilowy wyłapujący tłuszcze niewspółgrające z wodą. Ta podwójna charakterystyka pozwala na przyciąganie każdego rodzaju nieczystości oraz łączenie ich z powierzchnią płatka kosmetycznego. Micele potrafią zatem wyeliminować zewnętrzne zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska (makijaż, nieczystości związane z zanieczyszczeniem powietrza…) oraz nieczystości wynikające z naturalnego funkcjonowania skóry (sebum, pocenie, łuszczenie…).

Jak rozróżnić płyny micelarne?

Zalecane przez dermatologów, stosowane przez makijażystów, płyny micelarne BIODERMA są niezwykle ważnym punktem odniesienia, ponieważ ich podstawę stanowią rygorystycznie wybrane składniki:

  • estry kwasów tłuszczowych, estry glicerolu, substancja czynna biomimetyczna, bardzo bliska naturalnym składnikom skóry. Dlatego płyny micelarne BIODERMA gwarantują tak wysoką tolerancję, nawet w przypadku skóry wrażliwej.
  • wysoce oczyszczony płyn z unikatowym pH fizjologicznym, które zapewnia najwyższy poziom czystości chemicznej i mikrobiologicznej. Dzięki temu płyny micelarne BIODERMA nie wymagają spłukiwania.

Bez alkoholu, bez parabenów, hipoalergiczne, pozostają w doskonałej zgodzie ze skórą i zachowują jej płaszcz hydrolipidowy.

Jaka jest różnica między płynem micelarnym a wodą?

Woda z kranu zawiera wapień oraz chlor, które mogą podrażniać skórę, wody termalne z kolei nie posiadają właściwości myjących. A ich skład może różnić się w zależności od pór roku, czy regionu, w którym występują…

Dlaczego istnieje wiele formuł płynów micelarnych?

Aby móc zaoferować doskonałą tolerancję i optymalny komfort dla każdego typu skóry, Laboratoire Dermatologique BIODERMA stworzyło specjalne formuły płynów micelarnych dostosowane do potrzeb każdego typu skóry: wrażliwej, nadrważliwej, tłustej, skóry niemowląt…