Bioderma - skóra twarzy

Płyn micelarny pozwala na jednoczesne usunięcie wszystkich zanieczyszczeń - makijażu, sebum oraz różnych nieczystości bez podrażniania skóry.  Jest doskonale przystosowany do potrzeb codziennej higieny i pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwej skóry. Stosowany rano i wieczorem, sprawia, że skóra staje się gładka i miękka w dotyku.

Szczególnie polecany jest osobom ze skórą wrażliwą, nadwrażliwą i reaktywną, u których kontakt z wodą powoduje podrażnienie.

Micele to cząsteczki złożone z łagodnych niejonowych substancji powierzchniowo czynnych (= czynniki myjące), mające postać niewidzialnych mikrosfer. 

Micele posiadają 2 bieguny:

  • rozpuszczalny w wodzie biegun hydrofilowy oraz biegun lipofilowy wyłapujący tłuszcze niewspółgrające z wodą.
  • Ta podwójna charakterystyka pozwala na przyciąganie każdego rodzaju nieczystości oraz łączenie ich z powierzchnią płatka kosmetycznego.

Micele potrafią zatem eliminować zewnętrzne zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska (makijaż, smog, metale ciężkie związane zanieczyszczeniem powietrza) oraz nieczystości wynikające z naturalnego metabolizmu skóry (sebum, pocenie, łuszczenie).

Jak działają micele?

Twarz osoby używającej płynu micelarnego

Płyny micelarne BIODERMA polecają i stosują dermatolodzy oraz makijażyści na całym świecie. Docenili je za bezpieczeństwo i skuteczność, które wynikają z rygorystycznie wybranych składników:

  • Estry kwasów tłuszczowych, estry glicerolu, substancja czynna biomimetyczna, bardzo bliska naturalnym składnikom skóry. Zawartość tych składników sprawia, że płyny micelarne BIODERMA gwarantują wysoką tolerancję, nawet w przypadku skóry wrażliwej.
  • Wysoko oczyszczona woda, jakiej używa się m.in. przy produkcji leków, o fizjologicznym pH.  Jest ona bezpieczniejsza od kosmetycznej wody destylowanej – nie zawiera endotoksyn, co zmniejsza ryzyko podrażnień skóry. Dzięki temu płyny micelarne BIODERMA nie wymagają spłukiwania.

Są hipoalergiczne i pozostają w doskonałej zgodzie ze skórą, nie naruszając jej płaszcza hydrolipidowego.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY PŁYNEM MICELARNYM A WODĄ?

Woda z kranu zawiera endotoksyny, wapń oraz chlor, które mogą podrażniać skórę. Wody termalne z kolei nie posiadają właściwości myjących, a ich skład może różnić się w zależności od pór roku, czy regionu, w którym występują.

DLACZEGO ISTNIEJE WIELE FORMUŁ PŁYNÓW MICELARNYCH?

Aby zapewnić doskonałą tolerancję i komfort dla osób o różnych cerach, Laboratoire Dermatologique BIODERMA stworzyło specjalne formuły płynów micelarnych dostosowane do potrzeb każdego typu skóry: wrażliwej, nadwrażliwej, tłustej, naczynkowej, z przebarwieniami, a także skóry niemowląt.

 

JAK STOSOWAĆ PŁYN MICELARNY?

HIGIENA NA CO DZIEŃ

 

Płyn micelarny powinien być stosowany rano:

  • aby pozbyć się zanieczyszczeń i toksyn wytwarzanych przez skórę w nocy
  • aby przygotować skórę do obrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi w ciągu dnia
  • aby oczyścić pory i pozwolić skórze lepiej chłonąć składniki odżywcze z kosmetyków pielęgnacyjnych.

Bardzo istotne jest również oczyszczanie skóry wieczorem:

  • aby usunąć makijaż
  • aby usunąć zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia, a także sebum i martwe komórki
  • aby oczyścić pory i pozwolić skórze lepiej chłonąć składniki odżywcze z kosmetyków pielęgnacyjnych.

Sensibio H2O woda micelarna nr 1 w Europie

Codzienne oczyszczanie twarzy bez konieczności spłukiwania

Skóra wrażliwa Skóra normalna

Technologia Micellar

Sensibio H2O

(566 opinii)

Oryginalna woda micelarna oczyszczająca skórę. Koi i utrzymuje jej naturalną równowagę.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienne oczyszczanie twarzy bez konieczności spłukiwania

Skóra mieszana i tłusta Skóra ze skłonnością do trądziku

Technologia Micellar

Sébium H2O

(101 opinii)

Oryginalna woda micelarna oczyszczająca skórę. Działa antybakteryjnie, zachowując jej naturalną równowagę.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienne oczyszczanie twarzy bez konieczności spłukiwania

Skóra odwodniona

patent AQUAGENIUM™

Hydrabio H2O

(116 opinii)

Oryginalna woda micelarna oczyszczająca skórę, która nawilża i utrzymuje jej naturalną równowagę.

Dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Codzienne oczyszczanie twarzy bez konieczności spłukiwania

Skóra z przebarwieniami

Opatentowana kombinacja składników aktywnych

Pigmentbio H2O

(30 opinii)

Oryginalna woda micelarna oczyszczająca i rozjaśniająca skórę, która utrzymuje jej aturalną równowagę.

Dla kogo?

Dorośli

Bioderma Sensibio

Higiena i pielęgnacja skóry

Skóra wrażliwa

Sensibio

Bioderma Sensibio

Skóra wrażliwa objawia się uczuciem gorąca lub dyskomfortu i ogólnym bądź miejscowym zaczerwienieniem. Łatwo ulega przesuszeniu, co z kolei prowadzi do jej osłabienia i nieprzyjemnego ściągnięcia.

Nasze rozwiązanie: Sensibio - seria produktów o właściwościach i konsystencji odpowiedniej do zwalczania różnych przyczyn i poziomów wrażliwości skóry.

Należący do tej serii płyn micelarny Sensibio H2O był pionierem na rynku, a obecnie jest najchętniej kupowanym i najczęściej przepisywanym produktem tej kategorii.

Produkty Sensibio Bioderma nadają się do pielęgnacji skóry wrazliwej, nadwrazliwej, naczynkowej oraz z Łojotokowym Zapaleniem Skóry.

Bioderma Hydrabio

Higiena i pielęgnacja skóry

Skóra odwodniona

Hydrabio

Bioderma Hydrabio

Wszystkie rodzaje skóry mogą doświadczać odwodnienia (sucha, tłusta, mieszana. Brak wody sprawia, że skóra jest mniej szczelna i staje się matowa. Skóra nie wie, jak wytwarzać i zatrzymywać wodę, której potrzebuje do zachowania równowagi. Staje się odwodniona, nadwrażliwa i traci blask. Pojawia się uczucie dyskomfortu.

Nasze rozwiązanie: Hydrabio Bioderma to seria dedykowana skórze odwodnionej. Dzięki niej opracujesz kompleksowe wsparcie, które pobudzi naturalne mechanizmy skóry i reaktywuje procesy nawilżania*.

*w górnych warstwach skóry

Bioderma Sébium

Higiena i pielęgnacja skóry

Skóra tłusta, mieszana, trądzikowa

Sébium

Bioderma Sébium

Skóra zmienia się w okresie dojrzewania – traci miękkość, staje się grubsza i błyszcząca. Pojawiają się pierwsze niedoskonałości, które w niektórych przypadkach utrzymują się aż do dorosłości.

Nasze rozwiązanie: Sébium, seria dedykowana problemom skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej. BIODERMA oferuje nową generację produktów przeciw niedoskonałościom, rekomendowanych przez dermatologów: płyn micelarny, żel myjący, kremy matujące i nawilżające. Patent FLUIDACTIV™ obecny we wszystkich produktach do pielęgnacji linii Sébium działa na przyczyny powstawania trądziku, a nie tylko maskuje objawy. Przywraca prawidłową ilośc i jakość sebum, zapobiega jego gęstnieniu i zatykaniu porów, dzięki czemu skutecznie przeciwdziała pojawienia się krost i zaskórników. Skomponuj swoją pielęgnację z Sébium Bioderma!

Bioderma Pigmentbio

Higiena i pielęgnacja skóry

Skóra z przebarwieniami

Pigmentbio

Bioderma Pigmentbio

Melasma, przebarwienia, lentigo, plamy związane ze starzeniem się skóry... Jak można pozbyć się przebarwień, nawet jeśli cechuje Cię wrażliwa skóra?   

Nasze rozwiązanie: Pigmentbio, czyli komplementarna pielęgnacja dla każdego rodzaju skóry, także skóry wrażliwej, redukująca przebarwienia i przywracająca skórze blask. Technologia LumiReveal™ działa w kluczowych fazach hiperpigemntacji: redukuje przebarwienia, zapobiega powstawaniu nowych przebarwień oraz przywraca skórze naturalny blask, na długi czas. Unikalna równowaga pomiędzy skutecznością a tolerancją, oferując skórze z przebarwieniami skuteczne podtrzymanie efektów terapii lub samodzielną monoterapię.