Bioderma - metoda aplikacji Photoderm

Nowa metoda aplikacji produktów PHOTODERM:

Tylko odpowiednia ilość spray’u zagwarantuje Ci maksymalną ochronę!

We współpracy z dermatologami, opracowaliśmy niezwykle łatwą metodę aplikacji produktów fotoochronnych, opierając się na założeniu, że nakładając odpowiednią ilość kremu przeciwsłonecznego na swoje ciało, zyskasz gwarncję maksymalnej fotoprotekcji.

Każdy z nas jest inny, dlatego w zależności od naszego wzrostu i wagi, ilość produktu fotoochronnego potrzebna naszej skórze będzie się różnić. By zapewnić Wam maksymalną ochronę przed słońcem, wraz z dermatologami przygotowaliśmy tabelę, dzięki której będziecie wiedzieć, ile dokładnie użyć Photoderm MAX Spray lub Photoderm KID Spray. 

Jak stosować PHOTODERM? 

1Zaznacz w tabeli swój wzrost oraz wagę - w miejscu styku tych pozycji znajdziesz odpowiednią dla siebie liczbę naciśnięć spray’u na małe i duże obszary ciała.

2. Rozpyl produkt w odpowiedniej ilości na wskazane obszary: duże (każda noga osobno, plecy) i małe (klatka piersiowa, brzuch oraz każda ręka osobno).

3. Staraj się równomiernie rozprowadzić produkt. Nie zapomnij o twarzy, dłoniach i stopach!

4. Powtarzaj aplikację produktu regularnie, najlepiej co 2 godziny, zwłaszcza po intensywnych ćwiczeniach lub pływaniu

Nieodpowiednia ilość produktu obniża jakość fotoprotekcji

Stosowanie kremów z filtrem to nic nowego. Doskonale wiemy, że  fotoprotekcja jest konieczna, zwłaszcza gdy planujemy długotrwałą ekspozycję słoneczną. Jest też niezbędna na co dzień: dobrze, by krem na dzień posiadał odpowiednią ochronę SPF. Zaobserwowaliśmy, że niemal wszyscy stosują się do tych zaleceń, jednak nie wszyscy wiedzą, jak robić to we właściwy sposób.

Niewystarczająca fotoochrona

Jako pierwsi na ten fakt zwrócili uwagę dermatolodzy, którzy stwierdzili, że nie stosujemy wystarczającej ilości kremu ochronnego1. Nie przykładamy się do tego i rozprowadzamy krem tylko na większych partiach ciała. To sprawia, że nie zapewniamy sobie maksymalnej ochrony: stosując mniej produktu niż jest zalecane, możemy otrzymać nawet jedynie połowę współczynnika SPF wskazanego na butelce2. Innymi słowy, kiedy nakładamy na skórę krem z SPF50+ , ale w zbyt małej ilości, otrzymujemy zaledwie połowę ochrony (odpowiednik SPF 25)..

 

1 Diffey, B.L. Has the sun protection factor had its day? BMJ 2000; 320: 176-177.

2 Faurschou A. and Wulf H.C. The relation between sun protection factor and amount of sunscreen applied in vivo. British Journal of Dermatology April 2007, 156(4): 716-9.

Jak aplikować produkty Photoderm Bioderma?

Fałszywe poczucie bezpieczeństwa

Stosując zbyt mało kremu ochronnego, odczuwamy niewłaściwe poczucie bezpieczeństwa podczas przebywania na słońcu. Nieświadomie zwiększamy ryzyko poparzeń słonecznych i uszkodzeń skóry, do których dojść może w przyszłości. Nikt nie chce przecież poparzeń, łuszczenia, przebarwień czy zmarszczek, nie mówiąc już o potencjalnym ryzyku zachorowania na nowotwór.

 

Skóra potrzebuje większej ochrony

Dlatego, by mieć pewność, że odpowiednio chronimy skórę podczas ekspozycji na słońce, musimy wiedzieć, że nałożyliśmy odpowiednią ilość kremu na wszystkie obszary ciała i rozprowadziliśmy go bardzo dokładnie. Tylko w ten sposób w pełni możemy wykorzystywać działanie filtrów ochronnych.

Bioderma_Photoderm_SPF50

Nowa metoda aplikacji produktów fotoochronnych

Odpowiednia ilość produktu jest ważna, by zapewnić swojej skórze rzeczywisty wskaźnik ochrony (SPF)

Badania wykazały, że aby osiągnąć właściwy poziom ochrony, należy nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny w ilości ok. 2 mg na centymetr kwadratowy skóry. Opierając się na zaleceniach dermatologów, Bioderma przekształciła te zalecenia w łatwą metodę aplikacji. Dzięki niej wiesz, ile kremu przeciwsłonecznego nałożyć na poszczególne obszary ciała, chroniąc w ten sposób swoją skórę maksymalnie.

 

Dzięki naszej metodzie, począwszy od małych dzieci po dorosłych mężczyzn, każdy dokładnie wie, ile kremu, na jakie części ciała i jak rozprowadzić. Dla łatwiejszego zobrazowania metody podzieliliśmy możliwość aplikacji produktów na: małe obszary (ręce, klatka piersiowa, brzuch) i duże (plecy, nogi). W zależności od wzrostu i wagi każdej osoby, każdy z obszarów powinien zostać zabezpieczony ilością filtru przeciwsłonecznego wielkości monety. Dlatego nałóż krem na skórę, rozprowadź go i czuj się bezpiecznie!

 

Poniższe tabele przedstawiają naszą nową metodę aplikacji: 

Bioderma - Jak aplikować Photoderm Max spray

Photoderm MAX Spray SPF50+

 

Nasze mleczko w spray'u, dostępne w pojemności 200ml i z praktycznym dozownikiem, który umożliwi Ci szybką aplikację produktu.

 

Sprawdź w tabeli, ile naciśnięć spray’u nałożyć na każdy obszar swojego ciała. Rozprowadź równomiernie produkt -dzięki temu zyskasz maksymalną ochronę przeciwsłoneczną, a Twoja skóra pozostanie zdrowa na dłużej. Mleczko nadaje się do stosowania dla całej rodziny.

Bioderma - Jak aplikować Photoderm kid spray

Photoderm KID Spray SPF50+

Delikatny balsam w spray'u, dedykowany delikatnej skórze dzieci, to produkt, dzięki któremu nawet najbardziej oporne pociechy pokochają regularną fotoprotekcję. Wystarczy, że zaplanujesz zabawę, która polegać będzie na nakładaniu kremu w śmieszny sposób. Możesz poćwiczyć z nimi liczenie lub... zamienić je w biedronki z kropkami w postaci naszego spray'u. Następnie zaproponuj im zawody na jak najszybsze wsmarowanie kremu w wyznaczonych obszarach. Które z nich zrobi to najszybciej otrzyma nagrodę.

PS Nie zapominaj o odpowiedniej liczbie naciśnięć spray’u dla każdego z nich - znajdziesz je w naszej tabeli.

 • CLASSIC_PROTECTION

  Skóra wrażliwa

  patent CELLULAR BIOPROTECTION™

  Photoderm MAX Spray SPF 50+

  Maksymalna ochrona skóry ciała i twarzy przy zachowaniu lekkiej konsystencji.

  Dla kogo?

  Dla całej rodziny (dzieci powyżej 12. miesiąca życia)

 • BIODERMA zdjecie produktu, Photoderm KID Spray SPF 50+ 200ml, ochronny spray dla dzieci
 • Ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci

  NORMAL_BABIES_CHILDREN_SKIN

  patent CELLULAR BIOPROTECTION™

  Photoderm KID Spray

  Ochronny spray dla dzieci polecany przez pediatrów

  Dla kogo?

  Dla całej rodziny (dzieci powyżej 12. miesiąca życia)

  Zlokalizuj punkty sprzedaży

  Sprawdź oferty i dostępność produktów w aptekach lub gabinetach w najbliższej okolicy

  Znajdź punkt sprzedaży

  Zamów online

  Sprawdź oferty i dostępność produktów u naszych partnerów online