Atoderm Intensive eye to nowy produkt Bioderma, który zapewnia rozwiązanie problemów związanych z egzemą powiek. Jest przeznaczony do stosowania na bardzo wrazliwą okolicę oka. Może pomóc w przerwaniu błędnego koła nawrotów egzemy.

Skóra powiek jest 3-4 razy cieńsza niż w innej części twarzy, dodatkowo ma zmniejszoną ilość filmu hydrolipidowego i jest dużo gorzej chroniona z powodu ograniczonego działania bariery skórnej i zmniejszonego wydzielania sebum.

Tak cienka skóra spełnia ważną funkcję - ułatwia mruganie, czyli czynność wykonywaną ok. 10 000 razy dziennie.

Alergeny i inne substancje drażniące (kosmetyki, szampony, odżywki, lakiery do panzokci) osiadające na skórze powiek mogą doprowadzić do powstania podrażnień

Bioderma stworzyła Atoderm Intensive eye, wyjątkową formułę 3w1, która pozwala zaopiekować się wrażliwą okolicą oczu i przerwać błędne koło nawrotów. Wzmacnia barierę skórną, a tym samym zapobiega występowaniu zaostrzeń.

Więcej o produkcie dowiesz się tutaj.

Gdzie szukać pomocy i wsparcia w leczeniu?

​​​​​Atoderm Intensive eye to innowacyjne rozwiązanie w codziennej pielęgnacji. Nie obciąża skóry powiek, dostarcza jedynie niezbędnych składników w odpowiednim stężeniu.

To produkt przeznaczony zarówno do oczyszczania skóry, jak i pielęgnacji.

Składniki aktywne, zastosowane w formule posiadają wysoką czystość technologiczną, aby zminimalizowac ryzyko reakcji skórnej.

DZIAŁANIE ŁAGODZĄCE:

  • Enoxolon wpływa na czynniki wywołujące świąd, by trwale ukoić skórę

DZIAŁANIE REGENERUJĄCE:

  • Technologia Lipigenium™ stymuluje skórę do produkcji lipidów i odbudowy bariery skórnej
  • Opatentowany kompleks Skin Barrier Therapy™ ogranicza namnażanie bakterii na powierzchni skóry. 
  • Kwas hialuronowy, naturalnie wystepujący w skórze, wykazuje działanie nawilżające.

USUWANE MAKIJAŻU:

  • Kombinacja 3 olejów łagodnie oczyszcza i usuwa makijaż, eliminując zanieczyszczenia ze skóry bez jej podrażniania i wysuszania.