Czy tylko krem powinien być dopasowany do rodzaju cery?

 

Zazwyczaj więcej uwagi poświęcamy wyborowi kremów do pielęgnacji skóry twarzy niż kosmetykom do jej oczyszczania. Niesłusznie! Pierwszym i niezbędnym krokiem właściwej pielęgnacji jest oczyszczenie skóry z szacunkiem dla jej biologii. Takie, które jej nie podrażni, nie naruszy jej pH i mikrobiomu, a jednocześnie przygotuje do nałożenia składników pielęgnacyjnych.

Woda micelarna to nie tylko demakijaż i oczyszczanie z zanieczyszczeń – to również wstęp do pielęgnacji. Każda cera potrzebuje czegoś innego, dlatego istotne jest, aby odpowiednio zdiagnozować swój typ skóry i dobrać do niej wodę micelarną.

SENSIBIO H2O - KLUCZEM DO PIĘKNEJ I ZDROWEJ SKÓRY

Cera mieszana i tłusta

Cechą charakterystyczną skóry tłustej i mieszanej jest nadmierna ilość wydzielanego sebum w strefie T (w przypadku skóry mieszanej) lub na całej twarzy (w przypadku skóry tłustej). Cera ma ziemisty odcień, widoczne są rozszerzone pory, a twarz błyszczy się. Czasami mogą pojawić się niedoskonałości takie jak zaskórniki czy zmiany zapalne. Jeżeli niedoskonałości mają różny stopień nasilenia i charakter nawracający, mamy do czynienia ze skórą skłonną do trądziku. Taka skóra potrzebuje odpowiedniego oczyszczenia, które znormalizuje wydzielanie sebum (łoju), przywróci jego prawidłowy skład (ograniczy jego utlenianie i przywróci równowagę lipidową), a także zapewni natychmiastowe uczucie świeżości, bez wysuszenia.

Cera naczynkowa

Cechą skóry naczynkowej, nadwrażliwej i reaktywnej są pojawiające się zaczerwienienia. Często jest to przejściowe i sporadyczne, jednak może stopniowo się utrwalać. Takie zjawisko nazywamy erytrozą – rumieniem trwałym. W niektórych przypadkach na skórze twarzy mogą pojawiać się małe naczynia krwionośne, wtedy mamy do czynienia z kuperozą. Cera naczynkowa potrzebuje oczyszczania, które ograniczy zaczerwienienia i zahamuje mechanizmy odpowiedzialne za rozszerzenie i osłabienie naczyń krwionośnych.

Cera z przebarwieniami

Przebarwienia i plamy pigmentacyjne widoczne na skórze są odzwierciedleniem naszego codziennego życia. Pojawiają się ze względu na różne czynniki: nadmierną ekspozycję na słońce (plamy soczewicowate słoneczne), wiek (plamy soczewicowate starcze), ciążę (melasma) czy otarcia, rany i blizny (przebarwienia pozapalne). Zaburzenia pigmentacji są związane z nadmierną produkcją melaniny, która powoduje powstawanie ciemnych plam na skórze. Cera z przebarwieniami potrzebuje oczyszczania, które wyreguluje biologiczne mechanizmy odpowiedzialne za przebarwienia, dla uzyskania efektu rozjaśnienia i zapobieganiu powstawania nowych przebarwień.

Cera wrażliwa

Skóra może być wrażliwa ze względu na predyspozycje genetyczne lub stać się wrażliwa na dowolnym etapie życia z powodu niekorzystnego działania czynników zewnętrznych, które osłabiają jej zdolności do obrony. UCZUCIE ŚCIĄGNIĘCIA? MROWIENIE? PIECZENIE? SWĘDZENIE? To właśnie objawy wrażliwości. Cera wrażliwa potrzebuje oczyszczania produktami o fizjologicznym pH (5.5), które wzmocni jej barierę ochronną, a także o działaniu kojącym i zmniejszającym objawy wrażliwości.

Cera odwodniona

Odwodnienie skóry prowadzi do zwiększającego się z czasem dyskomfortu, któremu towarzyszy uczucie ściągnięcia, pieczenia czy zwiększona widoczność oznak starzenia się skóry (m.in. zmarszczek). Poprzez utratę wody zostają zaburzone naturalne funkcje barierowe i ochronne. W rezultacie skóra traci swoją elastyczność i zdrowy blask. Cera odwodniona potrzebuje oczyszczania, które poprawi nawodnienie i wzmocni szczelność bariery ochronnej skóry, poprzez stymulację produkcji akwaporyn (białek błonowych) tworzących kanały uczestniczące w transporcie i cyrkulacji wody w naskórku.

Jedocześnie wrażliwa i silna – nasza skóra otula nas i chroni. Jest niczym tarcza ochronna przed wieloma szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Właśnie dlatego na co dzień musimy zadbać o jej barierę ochronną. Każdego dnia naturalna równowaga Twojej skóry jest naruszana.

DOBIERZ ODPOWIEDNI PRODUKT DLA SWOJEJ SKÓRY
 • Codzienne oczyszczanie (bez wody)

  Skóra wrażliwa Skóra normalna

  technologia micelarna

  Sensibio H2O

  Przede wszystkim kojące oczyszczenie

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Sebium H2O 500ml Bioderma
 • Codzienne oczyszczanie (bez wody)

  Skóra tłusta, mieszana Skóra ze skłonnością do trądziku

  technologia micelarna

  Sébium H2O

  Dermatologiczny płyn micelarny, oczyszcza i zmywa makijaż, nie przesuszając skóry.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Codzienne oczyszczanie (bez wody)

  Skóra wrażliwa z tendencją do zaczerwienień

  patent ROSACTIV™

  Sensibio H2O AR

  Płyn micelarny do oczyszczania twarzy i demakijażu skóry z problemami naczynkowymi.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież

 • Codzienne oczyszczanie (bez wody)

  Skóra z przebarwieniami

  Opatentowana kombinacja składników aktywnych

  Pigmentbio H2O

  Skuteczne oczyszczanie skóry wspomagające rozjaśnianie przebarwień.

  Dla kogo?

  Dorośli

 • Hydrabio H2O 500ml Bioderma
 • Codzienne oczyszczanie (bez wody)

  Skóra odwodniona

  patent AQUAGENIUM™

  Hydrabio H2O

  Dermatologiczna woda micelarna, która delikatnie oczyszcza skórę, usuwa makijaż, nawilża.

  Dla kogo?

  Dorośli, Młodzież