Ochrona + Pielęgnacja + Nawilżanie skóry przed Zimnem oraz Zanieczyszczeniem powietrza

Allez au contenu Allez à la navigation

Chroń swoje ciało przed zimnem z Atoderm
#SKINBODYGUARD
Zadbaj o swoją skórę i zapewnij jej optymalne warunki na zimę dzięki specjalistycznym poradom BIODERMA
Przesuń kursorem po poszczególnych etapach, aby odkryć kolejne epizody
 1. Listopad
 2. Grudzień
 3. Styczeń
 4. Luty
 
Epizod 10
Kurs na wiosnę!

Dni znacznie się wydłużyły i już za miesiąc rozpocznie się wiosna. Dzięki wsparciu BIODERMA rodzina Rosemont dobrze zniosła lapońską zimę. Yoana, mama, tłumaczy: "pierwszego dnia nie myślałam za bardzo o nawilżaniu skóry i od razu miałam spierzchnięte usta i dłonie, wtedy wszystko zrozumiałam! Od tamtego momentu zaczęłam kilka razy dziennie nakładać na usta balsam (naprawdę świetny), a na dłonie krem i problem zniknął... No i po wyjściu spod prysznica pamiętaliśmy, aby za każdym razem nawilżyć skórę, cała rodzina smarowała się Intensive Baume! W sytuacji, gdy na zewnątrz panuje ostry mróz, należy naprawdę uważnie przygotować się do wyjścia i pamiętać, aby często ponawiać aplikację kosmetyku ochronnego".

Co właściwie dzieje się wewnątrz skóry?

Po wspaniałej wyprawie do Laponii rodzina Rosemont jest z powrotem w Paryżu, gdzie na nowo odnajduje miejskie życie.... oraz miejskie zanieczyszczenie! Niewidzialne, a jednak stale obecne zanieczyszczenie powietrza ma również wpływ na naszą skórę. Niektóre molekuły, jak ozon, dwutlenek azotu oraz dwutlenek siarki sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych, podrażnień oraz zaczerwienień. Płaszcz hydrolipidowy zostaje uszkodzony, a skóra traci lipidy i wodę, ponieważ TEWL (Przeznaskórkowa Utrata Wody) wzrasta (zobacz epizod 7). Równocześnie pH skóry staje się bardziej  kwasowe, sprzyjając proliferacji bakterii i osłabiając barierę ochronną. Wreszcie, substancje zanieczyszczające zwiększają produkcję wolnych rodników, czym przyśpieszają utlenianie się komórek, a tym samym proces starzenia się skóry. 

Opinia dermatologa
Dr Isabelle Baratte, Dermatolog współpracująca ze szpitalem klinicznym "Hospices Civils de Lyon"

"Lapońska zima nie była ostatecznie taka trudna do zniesienia dla rodziny Rosemont. Z kilku powodów. Po pierwsze, każdy odpowiednio przygotował swoją skórę do podróży i dbał o regularną aplikację zaleconych produktów pielęgnacyjnych. Po drugie, stopień wilgotności jest tam niższy, a zimne powietrze suche, w przeciwieństwie do naszych regionów o umiarkowanym klimacie.
I po trzecie, należy wziąć pod uwagę mniejsze zanieczyszczenie powietrza, niż to, które czekało na nich po powrocie do Paryża. Liczne badania jednoznacznie wykazały związek, jaki istnieje pomiędzy miejskim zanieczyszczeniem atmosferycznym, a zmianami skórnymi. W dużych miastach zauważa się wzrost przypadków występowania pokrzywki, egzemy, wyprysków kontaktowych, czy zakażeń. Zanieczyszczenie powietrza w połączeniu z miejskim ruchem samochodowym ma także wpływ na występowanie i zaostrzanie się przypadków egzemy u małych dzieci. Tak więc stosowanie już od najmłodszego wieku odpowiednich produktów pielęgnacyjnych dla przesuszonej skóry jest w tym kontekście kluczowe."
 

Nasze sugestie odnośnie produktów
Sensibio H2O

Naturalnie czysta skóra, ukojona, wolna od makijażu i zanieczyszczeń / Płyn micelarny do oczyszczania twarzy i demakijażu

TwarzOczy

Nawilżający olejek do kąpieli i pod prysznic do ciała i twarzy

Ciało

Kojący balsam emolientowy do skóry atopowej oraz bardzo suchej wzbogacony o działanie przeciwświądowe, odbudowujące ochronną barierę skóry i zapobiegające podrażnieniom

CiałoTwarz

Zapamiętaj

Bardzo skuteczna w łagodzeniu stanów zapalnych
i podrażnień witamina E przyczynia się do odbudowy warstwy rogowej naskórka oraz zapewnia działanie antyoksydacyjne. Pamiętaj, że obecna jest ona
w niektórych produktach pielęgnacyjnych do ciała i do twarzy, jak na przykład Atoderm Huile de douche, Atoderm Crème czy Atoderm Intensive Baume! Żywność jest również doskonałym źródłem witaminy E, ponieważ nasz organizm nie potrafi samodzielnie jej produkować.

 • Olej z kiełków pszenicy spożywany na zimno,
  olej słonecznikowy
   
 • Migdały, orzechy laskowe i brazylijskie, orzeszki piniowe, pistacje
   
 • Kiwi, jagody, koper włoski, szpinak
   
 • Sardynki i ryby tłuste

Zanieczyszczenie atmosfery w dużych miastach osiąga najwyższy poziom w dwóch kluczowych momentach. Zimą dochodzi do dużej koncentracji substancji zanieczyszczających pochodzących ze spalin, a także z systemów grzewczych i działalności przemysłowej. Latem mamy do czynienia z silnym stężeniem ozonu związanym z wysokim stopniem nasłonecznienia, słabą cyrkulacją powietrza oraz w wyniku wzmożonego ruchu samochodowego*. Nasza skóra jest jako pierwsza narażona na kontakt z substancjami zanieczyszczającymi, które zaburzają część jej procesów metabolicznych (zobacz Opinia Dermatologa). W czasie tych okresów wysokiego zanieczyszczenia należy zatem szczególnie pamiętać o zapewnieniu skórze odpowiedniej higieny i stosować produkty nawilżające, aby chronić ją przed agresywnym działaniem czynników zewnętrznych.

*Źródła : (pollutiepiek.be) i (futura-sciences.com)

Sondaż

Czy nasze porady pozwoliły Twojej skórze na bezpieczne przetrwanie zimy?

Saga Atoderm, koniec opowieści

W trosce o Twoją skórę

Przygoda rodziny Rosemont w ekstremalnych warunkach Laponii pokazała nam, że zimą nasza skóra bezwzględnie potrzebuje ochrony i odpowiedniego odżywienia, nawet jeśli przykryjemy ją kilkoma warstwami ubrań. Mamy nadzieję, że porady BIODERMA były użyteczne i pomogą Wam lepiej zrozumieć potrzeby skóry o tej porze roku oraz uświadomią, jak istotnym jest bycie uważnym na jej reakcje. Wraz z powrotem ciepłych dni czekają na nią kolejne wyzwania, jak choćby zanieczyszczenie powietrza czy słońce! Pozostańcie zatem czujni i chrońcie Waszą skórę przez cały rok.