Bioderma Polska | Innowacyjne rozwiązania i badania

Allez au contenu Allez à la navigation

 • Postęp w dziedzinie biologii

  Misją BIODERMA jest poznanie skóry oraz zrozumienie zasad jej funkcjonowania, gdy jest zdrowa i co należy zrobić, by przywrócić jej utraconą równowagę. Rzeczywiście, aby móc wyeliminować problem, trzeba poznać jego przyczyny, a do tego niezbędna jest specjalistyczna wiedza. Dlatego zespoły naukowców BIODERMA ściśle współpracują z ekspertami oraz laboratoriami, które wytyczają nowe ścieżki badań nad biologią skóry w kraju i na świecie. To właśnie nieustający postęp naukowy pozwala zrozumieć przyczyny zaburzeń skóry i otwiera drogę do innowacyjnych rozwiązań.

 • Odpowiedź na potrzeby dermatologii 

  BIODERMA tradycyjnie rozwija swoje produkty w oparciu o badania kliniczne. Istotnym źródłem informacji dla nas są lekarze dermatolodzy. To oni wskazują nam problemy skórne, które wymagają nowych rozwiązań i inspirują nas do kolejnych badań. Współpraca ta  jest kontynuowana na każdym etapie pracy nad nowym produktem, zapewniając jego bezpieczeństwo i skuteczność. Prowadzone w szpitalach badania kliniczne uwzględnią wszystkie aspekty danego preparatu, począwszy od jego skuteczności, do sposobu jego tolerowania przez skórę. Laboratorium BIODERMA regularnie publikuje wyniki badań naukowych i klinicznych, które prowadzi przy współpracy z największymi laboratoriami na świecie.

 • Unikalne patenty 

  Postęp w dziedzinie badań nad biologią skóry to motto, którym kierują się nasi naukowcy w trakcie prac nad patentami BIODERMA. Nieustanna realizacja nowatorskiego podejścia i możliwości laboratorium przynoszą owoce w postaci konkretnych i skutecznych rozwiązań różnych problemów skórnych. Patenty BIODERMA nie są wykute w kamieniu –  stale je zmieniamy, aby dotrzymać kroku najnowszym postępom w dziedzinie biologii skóry oraz wyjść naprzeciw oczekiwaniom dermatologów i potrzebom pacjentów.

   

 • Główne innowacje BIODERMA


  1977: Nodé - Non-detergence
  To pierwszy szampon, który opracowano z poszanowaniem dla cebulki oraz płaszcza lipidowego włókna włosa. Dzięki temu, produkt oczyszcza i zabezpiecza włosy, nie podrażniając skóry głowy.

  1995: Sensibio H2O - Płyn micelarny
  Sensibio H2O to pierwszy na świecie płyn micelarny, w pełni kompatybilny ze skórą. Zawarte w nim estry kwasów tłuszczowych, elementy składowe miceli, przypominają fosfolipidy błon komórkowych, dzięki czemu preparat pomaga odbudować płaszcz hydrolipidowy naskórka. Płyn niezwykle skutecznie usuwa makijaż i jest świetnie tolerowany przez skórę.

  2002: Photoderm – Cellular BioprotectionTM
  Photoderm: To pierwsza seria produktów do ochrony przeciwsłonecznej, która zabezpiecza skórę przed promieniowaniem UVA/UVB dwutorowo – od zewnątrz, dzięki systemowi filtrów oraz od wewnątrz, dzięki formule, która chroni komórkowe DNA.

  2004: Sebium AKN – kompleks FluidactivTM
  Opracowany z myślą o skórze ze skłonnościami do trądziku, kompleks FluidactivTM działa na jego główną przyczynę, jaką jest gęstnienie sebum. Opatentowana formuła FluidactivTM uruchamia mechanizmy ograniczające gęstnienie sebum i koryguje własności wydzielanego łoju, zmniejszając powstawanie zaskórników i zmian trądzikowych. 

  2005: Hydrabio – AquageniumTM
  Ten kompleks reaktywuje naturalne mechanizmy nawilżania skóry – produkcję akwaporyn (białek odpowiedzialnych za transport wody między komórkami) oraz lipidów niezbędnych do odbudowy ochronnego płaszcza skóry.

  2007: Atoderm PP - EcodefensineTM
  Opatentowany kompleks EcodefensineTM to formuła przeznaczona dla osób ze skórą bardzo suchą. Stymuluje naturalną syntezę peptydów o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za nawracające wypryski atopowe.

  2010: MATRICIUMTM- Wyrób medyczny o intensywnym działaniu regenerującym
  MATRICIUMTM to słynny na całym świecie innowacyjny preparat o intensywnym działaniu regenerującym. Wyrób medyczny MATRICIUMTM zawiera biomimetyczne substancje aktywne w 100% przyswajalne przez skórę. Produkt dostarcza skórze niezbędnych elementów, pobudzając odnowę komórek i regenerację tkanek.