Bioderma Polska | Filozofia Bioderma

Allez au contenu Allez à la navigation

Filozofia Bioderma

Prekursor od 1970 roku, BIODERMA stosuje unikalną wiedzę poprzez wykorzystanie wiedzy z zakresu biologii w procesie tworzenia produktów. To oryginalne podejście naukowe opiera się przede wszystkim na wiedzy na temat skóry i jej mechanizmów biologicznych. Opierając się na tej ideii BIODERMA tworzy dermokosmetyki, które dzięki swoim unikalnym właściwościom zaspokajają potrzeby każdego typu skóry.
 • Nasz model

  Główny cel – zdrowa skóra

  BIODERMA prowadzi liczne badania, mające na celu zgłębić tajemnice zdrowej skóry, jak również  czynników zaburzających jej równowagę. Skóra przemawia specyficznym językiem, a my staramy się go zrozumieć. Język ten zmienia się i ulega wpływom, na przykład na skutek działania czynników zewnętrznych. Choroby, przebyte kuracje czy zmiany związane z wiekiem mogą zaburzać jej równowagę i prowadzić do nieprawidłowości. BIODERMA dąży do pobudzenia naturalnych mechanizmów skóry i przywrócenia jej funkcji ochronnych.

 • Nasza koncepcja

  Unikalna koncepcja, biologiczny mimetyzm

  Wszystkie produkty BIODERMA,  zgodnie z filozofią BIOLOGIA WSPARCIEM DLA DEREMATOLOGII, naśladują naturalne mechanizmy zachodzące w skórze pod względem substancji i działania. Tworząc je, BIODERMA sięga po najczystsze składniki aktywne, które w naturalny sposób są obecne w skórze oraz usuwają przyczyny, a nie tylko objawy dysfunkcji skóry.

 • Nasza misja

  Warunek bezwzględny, dermatologiczne bezpieczeństwo

  BIODERMA od zawsze dąży do połączenia idealnej skuteczności produktów z ich tolerancją – bez względu na problem czy typ skóry. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo oferowanych preparatów, BIODERMA tworzy je z zastosowaniem ograniczonej liczby substancji aktywnych w optymalnych proporcjach. Wyprzedzając zalecenia organów ochrony zdrowia, BIODERMA unika produktów, w stosunku do których istnieją wątpliwości. Podejście to znalazło odzwierciedlenie w Karcie rozwoju produktów – zbiorze naukowo uzasadnionych zobowiązań BIODERMY, które mają zastosowanie do wszystkich jej produktów. To właśnie dzięki tej bezkompromisowej postawie produkty BIODERMY skutecznie obniżają reaktywność skóry i zwiększają jej tolerancję na czynniki zewnętrzne

 • Karta Bioderma

  Zobowiązanie BIODERMA obejmuje osiem zasad:

  1. BIOLOGICZNE patenty

  Wszystkie produkty BIODERMA powstają przy współpracy biologów i dermatologów. Działają one na mechanizmy odpowiedzialne za przyczyny i skutki danego problemu, przywracając skórze zdrowie na długi okres czasu.

  2. TOLERANCJA 

  Produkty BIODERMA podnoszą próg tolerancji skóry i  jej zdolność do obrony przed czynnikami zewnętrznymi.
   

  3. DERMATOLOGICZNE BEZPIECZEŃSTWO

  Produkty BIODERMA są doskonale tolerowane, dzięki trzem zasadom:

  • używamy wyłącznie niezbędnych składników aktywnych,
  • wykorzystujemy najczystsze składniki aktywne w optymalnych proporcjach
  • wybieramy składniki naturalnie obecne w skórze.

    

  4. SKŁADNIKI ATYWNE o uznanym działaniu 

  BIODERMA stosuje wyłącznie składniki, które spełniają dwa podstawowe warunki – są skuteczne i bezpieczne dla skóry.

   

  5. Wybór SKŁADNIKÓW

  BIODERMA sięga wyłącznie po składniki znane ze skutecznego i bezpiecznego działania.

   

  6. Testy BEZPIECZEŃSTWA i SKUTECZNOŚCI

  Wszystkie produkty BIODERMY są zgodne z najsurowszymi zaleceniami organów opieki zdrowotnej i kręgów dermatologicznych.

   

  7. BADANIA KLINICZNE

  Każdy z produktów BIODERMA jest poddawany badaniom klinicznym, prowadzonym pod nadzorem dermatologów, alergologów i toksykologów. Ich wyniki publikowane są regularnie w magazynach naukowych.
   

  8. Całkowita IDENTYFIKOWALNOŚĆ składników 

  BIODERMA wyznaje zasadę monitorowania pochodzenia wszystkich stosowanych składników oraz śledzenia produktów – zgodnie z przepisami, które obowiązują w branży kosmetycznej.